SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Házenkářky Mostu v Norsku dlouho vedly, ale závěr patřil Larviku

Další překvapení bylo blízko, ale nakonec se házenkářky Mostu rozloučily s Pohárem EHF porážkou v Larviku 29:34. Nepodařilo se jim tak obrat o další bod slavný norský tým, s nímž před měsícem ve své hale remizovaly 21:21.

Lucia Mikulčík z Mostu
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Právě bod proti Larviku byl jediný, který české mistryně při své premiéře ve skupinové fázi Poháru EHF získaly. V Norsku sice vyhrály poločas o gól 17:16 a ve druhé půli se dostaly až do čtyřbrankového trháku, ale domácí hráčky ovládly poslední desetiminutovku a utkání otočily.

Baník střelecky držela Simona Szarková, která dala jedenáct gólů, a pořadatelé ji také vyhlásili za nejlepší hráčku Černých andělů. Oporou domácích byla brazilská pivotka a olympionička Tamires Limaová Morenová.

Spolu s Larvikem postoupil ze skupiny D do čtvrtfinále rumunský celek Zalau.

Pohár EHF házenkářek - 6. kolo skupiny D:

Larvik - Baník Most 34:29 (16:17) Nejvíce branek: Limaová a Mörková po 6, Breistölová a Hjertnerová po 5 - Szarková 11, Kovářová 6, Janoušková a Stříšková po 3.

Höörs - Zalau 30:19 (15:8).

Konečné pořadí: 1. Larvik 9, 2. Zalau 8, 3. Höörs 6, 4. Baník Most 1.