Kooperativa NBL 2023/2024

Lovosice se rozešly s Karvinou smírně, Západočeši prohráli potřetí v řadě

Druhé Lovosice remizovaly ve šlágru 17. kola házenkářské extraligy s dosud čtvrtou Karvinou 25:25. Na bodové ztrátě pronásledovatelů vydělalo vedoucí Zubří, které porazilo Hranice 34:28 a v čele má dvoubodový náskok. Házenkáři Plzně naopak po zisku Českého poháru na konci ledna prohráli už třetí ze čtyř extraligových zápasů.

Radost házenkářů Lovosic
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Karviná v Lovosicích dvě minuty před koncem prohrávala 23:25, ale závěr zvládli bojovní hosté lépe a Brůna dvěma brankami vyrovnal. "Karviná přijela výborně připravená a my jsme se nedokázali vypořádat s vysunutou obranou a spoluprací karvinských spojek a pivota," uznal domácí asistent Václav Toman.

Zubří vedlo v poločase nad Hranicemi už 21:10 a s výhrou nemělo potíže, zato týmy Jičína a Brna doma zvítězily pouze nejtěsnějším rozdílem. Pražská Dukla porazila Kopřivnici 27:22. "Dukla byla rychlejší a asi to odpovídá tomu, že častěji a profesionálněji trénuje, kdežto my to děláme po práci," prohlásil trenér hostů Lubomír Veřmiřovský.

Plzeňští prohráli potřetí, tentokrát nestačili na Frýdek-Místek

Další body ztratili v dohrávce 17. kola ve Frýdku-Místku po těsné porážce 22:23 házenkáři Plzně a zůstali na pátém místě tabulky. Domácí si upevnili osmou příčku, poslední pro postup do play-off. Západočeši neuspěli v extralize potřetí za sebou: po Karviné a Lovosicích skalp předloňského mistra získal také Frýdek-Místek a využil oslabení favorizovaného týmu.

Talentu totiž znovu chyběli zranění bratři Tonarové i Jan Stehlík. V poločase domácí vedli o gól, ale Plzni se povedl začátek druhé půle. Závěr dohrávky však hosté nezvládli. Po faulu Šíra přesilovku v závěru Frýdek-Místek využil. Brankář Štochl sice ještě vyrazil rukou Kocichovi sedmičku, jenže deset sekund před koncem dal vítězný gól Geist.

Výsledky 17. kola extraligy házenkářů

Lovosice - Karviná 25:25 (12:14)

Nejvíce branek: Motl 8/1, Sýkora 4/1, Bičiště a Landa po 3 - S. Mlotek 7, Brůna 6/1, Zbránek 5.

KP Brno - Strakonice 33:32 (18:9)

Nejvíce branek: Havlát 8/2, Stein a Hastík po 5 - Mošovský 9/5, Samek, Marienka a Nejdl po 6.

Dukla Praha - Kopřivnice 27:22 (13:11)

Nejvíce branek: Sviták 8/3, Jeníček 7/3, Blecha a Syřínek 4 - Fulnek 4, Petřík 4/1, Střelec a Mynář po 3.

Jičín - Nové Veselí 22:21 (14:9)

Nejvíce branek: Krahulec 8/2, Král 4, Rychna a Horut po 3 - Sekulič 6, Živojinovič a Melichar po 3, Štěrba 3/3.

Zubří - Hranice 34:28 (21:10)

Nejvíce branek: Klíma 9, Hrstka 6/4, Přikryl 5 - Bechný 9/3, Kozlovský 5, Šmíd 4.

Frýdek-Místek - Plzeň 23:22 (12:11)