Paralympijský magazín

Karviná pokračuje v krasojízdě, Kopřivnice v důležitém duelu vyhrála nad Zubří

Kopřivnice od šestého října neprohrála a poradila si i na palubovce předposledního Nového Veselí 33:26. Kráčí si tak pro výhru v základní části, do jejíhož konce zbývají tři kola. Vede o sedm bodů před Plzní, proti níž bude ve středu potvrzovat tabulkový triumf. Důležité podbeskydské derby zvládla Kopřivnice, jež porazila Zubří 30:24. Drží tak poslední, osmé místo k postupu do play-off. Bod za ní je Brno.

Házenkáři Karviné slaví podstatnou výhru nad Plzní
zdroj: Facebook – HCB Karviná autor: Facebook – HCB Karviná

Karvinští dominovali hlavně ve druhém poločase, v němž čtyřgólový náskok zvýšili až na jedenáctibrankový rozdíl. V závěru ale dovolili soupeři zkorigovat skóre čtyřmi góly za sebou. Na třinácté výhře Baníku za sebou se osmi góly podílel Dominik Solák

Lovosice porazily Hranice 30:27 a po čtvrtém vítězství v řadě se posunuly na třetí místo před Duklu, která bude hrát až ve středu.

KP Brno po vítězství 25:21 nad posledními Maloměřicemi udrželo bodový odstup na poslední postupové místo, které drží Kopřivnice. Ta porazila Zubří 30:24, ačkoliv v poločase o gól prohrávala. Od stavu 23:22 ale zápas domácí rozhodli pěti góly za sebou a přiblížili se k sousedovi v tabulce na tři body s dvěma zápasy k dobru.

Strabag extraliga házenkářů - 20. kolo:

Lovosice - Hranice 30:27 (16:13),
Nejvíce branek: Kupa 9/2, Trkovský 7, Motl 6/2 - Zbránek 7, Mucha a Magrla po 4, Piwko 4/2.

KP Brno - Maloměřice Brno 25:21 (10:9)
Nejvíce branek: Sekulič 6, Arsenič 6/2, Flajsar 3 - Havlát 6, Koubek a Drásal po 3.

Nové Veselí - Karviná 26:33 (13:17)
Nejvíce branek: Ptáčník 5, Kocich 5/2, Dodica 4 - Solák 8/1, Urbaňski 6, Skalický 4, V. Patzel 4/1.

Kopřivnice - Zubří 30:24 (13:14)
Nejvíce branek: Gřes 7/1, Střelec 6, Fulnek 6/1 - Mořkovský a Mazurek po 4, Hlinka a Havran po 3.