Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Hranice nevyužily šanci přiblížit se Zubří v tabulce a zůstávají mimo příčky pro play-off

V dohrávce 18. kola extraligy házenkářů podlehly Hranice na palubovce Zubří 27:31. Hosté tak promarnili příležitost dotáhnout se soupeři v tabulce na rozdíl jediného bodu a zůstávají na devátém místě, prvním pod hranicí zajišťující play-off. Zubří je sedmé o bod za duem Jičín a Frýdek-Místek.

Hranice se připravily o reálné myšlenky na výhru vinou špatných vstupů do obou poločasů. Potvrdily tak, že se jim v poslední době nedaří, a výrazně si zkomplikovaly naděje na vyřazovací boje. Z posledních pěti duelů vyhrály jediný. Kopřivnice sice má na osmém místě náskok jen jednoho bodu, ale čekají ji ještě dvě dohrávky.

"Je to neustále to samé. Uspěchaná střelba, neproměněné stoprocentní šance, zbytečné technické chyby. My pak soupeře stavíme na nohy nebo mu dovolíme to, co jsme dneska dovolili Zubří. My neprohráváme obranou, ale jak jsem říkal – postupným útokem. Dostáváme laciné góly, potom to stojí spoustu sil a je to takové utrápené," řekl ke špatným startům do obou poločasů kouč Hranic Jaroslav Hudeček.

"Hranice potom začaly skóre stahovat, možná že se dvěma technickými chybami skutečně připravily o lepší výsledek. Zaplaťpánbůh, že jsme zvládli vzájemné zápasy, protože v Hranicích jsme prohráli o dva, dnes to bylo o čtyři, takže i kdyby došlo na rovnost bodů, tak bychom byli v lepším postavení," uvedl trenér Zubří Michal Tonar.

Strabag extraliga házenkářů - 18. kolo:

Zubří - Hranice 31:27 (16:14)
Nejvíce branek: Jurka 10, Dobeš a Havran po 4 - Zbránek 8, Mucha 6, Magrla a Rumian po 5.

Hlavní zprávy