FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Házenkáři Plzně porazili Brno a o skóre vedou extraligu

Praha - Házenkáři Plzně porazili Brno 23:20 a po čtvrtém kole extraligy se zásluhou nejlepšího skóre dostali do čela tabulky. Před druhým Zubřím nyní obhájci titulu vedou o jeden gól, šest bodů má na kontě i třetí Dukla Praha.

Slavící házenkáři Plzně
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Plzeň s Brnem sváděla od počátku vyrovnanou bitvu a oba týmy se střídaly ve vedení. Do závěrečné patnáctiminutovky vstoupili lépe domácí, kteří si vypracovali dvougólový náskok a vedení už udrželi.

"Věděli jsme, že nás proti Brnu čeká těžký zápas, a to se potvrdilo. Nedařilo se nám odskočit na výraznější vedení," konstatoval trenér Plzně Martin Šetlík, podle něhož jeho svěřencům v závěru pomohlo i trochu štěstí.

Kouč Brna Pavel Čejka si posteskl, že jeho tým v prvním poločase neproměňoval vyložené šance a ve druhé půli pak nedokázal udržet náskok. "Okolo 50. minuty jsme udělali pár zbytečných chyb a Plzeň odskočila do rozhodujícího trháku, který už jsme nedokázali stáhnout," uvedl.