Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Hvězda z Rabatu. Spilková vyhrála turnaj Ladies European Tour

Rabat (Maroko) – Klára Spilková vyhrála turnaj Ladies European Tour v Rabatu a v Maroku dosáhla na životní úspěch. Dosavadním nejlepším umístěním české golfistky na LET bylo čtvrté místo z předloňského Scottish Open.

Klára Spilková
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Spilková, která po nevydařeném loňském roce vstoupila do nové sezony s obměněným týmem, zahrála na hřišti Dar As-salám v marocké metropoli osm ran pod par. O jeden úder svěřenkyně trenéra Lukáše Martince porazila Norku Suzann Pettersenovou, třetí byla s odstupem další rány Angličanka Annabel Dimmocková.

"Je to skvělé. Ale neprožívám teď žádné emoce, jsem hodně uvolněná. Možná to přijde zítra," uvedla Spilková. "Dala jsem si téměř dvouměsíční pauzu, abych pracovala především na sobě. Ani jsem moc nehrála golf. Snažila jsem se správně naladit svou psychiku a podařilo se to," vysvětlovala svůj posun. "Nyní se cítím mnohem lépe než loni. Největší problém je vždycky vlastní ego."

Spilková se na Lalla Meryem Cupu držela v popředí od úvodního kola, kdy byla druhá. Do finále vstupovala z šestého místa s odstupem čtyř ran za vedoucí Pettersenovou. Česká hráčka se vybičovala ke svému nejlepšímu výkonu na turnaji. Zahrála šest birdie, ani jedno bogey a kolo zakončila jako průběžně vedoucí hráčka.

Pak už jen čekala, jak se bude na závěrečných jamkách dařit soupeřkám. "Meditovala jsem a snažila se zůstat v klidu," popsala Spilková. Její pozici nejvíce ohrožovala Pettersenová, která se díky birdie na jamce číslo 17 přiblížila Spilkové na rozdíl jedné rány. Na poslední jamce pak měla vítězka dvou turnajů kategorie major šanci na další birdie, kterým by si vynutila rozstřel o vítězství, ale relativně dlouhý pat neproměnila a Spilková mohla začít slavit životní úspěch.

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková vyhrála svůj první turnaj okruhu LET

Golfový turnaj žen Lalla Meryem Cup série Ladies European Tour v Rabatu (par 72, dotace 450 000 eur):

1. Spilková (ČR) 280 (69+74+71+66), 2. Pettersenová (Nor.) 281 (69+71+70+71), 3. Dimmocková 282 (70+69+73+70), 4. Hallová 284 (71+71+76+66) a Johnsonová (všechny Angl.) 284 (70+71+72+71), 6. Lampertová (Něm.) 285 (71+73+71+70).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy