Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Amatérka Macková se dělí o vedení na Czech Ladies Open i díky pěti birdie

Golfistka Patricia Macková rozehrála výtečně turnaj Czech Ladies Open na Karlštejně. Osmnáctiletá amatérka dokonale využila znalosti svého klubového hřiště, zahrála šest ran pod par a na akci Ladies European Tour a nižšího okruhu LET Access Series se dělí o vedení s Agathe Sauzonovou z Francie a s Johannou Gustavssonovou ze Švédska. Přímý přenos z dalšího hracího dne sledujte v sobotu na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 14:15.

Patricia Macková
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Na turnaji dotovaném částkou 120 tisíc eur se ze sedmnácti domácích hráček dařilo i amatérce Janě Melichové, která je se skóre -2 na děleném 18. místě. Profesionálka Kateřina Vlašínová je díky paru na děleném 42. místě.

Macková odehrála skvělou první devítku, na které měla čtyři birdie a na pětiparové sedmičce trefila eagle. Na první odpal přitom s klidnou hlavou nešla. "Říkala jsem si, co tu vlastně dělám. Ale pak tam spadly nějaké paty, zahrála jsem dva pary, uvolnila jsem se a už jsem tušila, že to průšvih nebude," řekla.

Přiznala, že znalost hřiště hrála roli. "Na osmé jamce jsem viděla spoluhráčku patovat a věděla, že to málo nadehrává. To mi došlo, že hřiště vidím jinak," připustila mírnou výhodu. Na druhé devítce zahrála birdie a jediné bogey.

Je nám líto, video expirovalo.
Macková se stala největším překvapením prvního dne Czech Ladies Open

Ve hře o cut budou v sobotu s Mackovou, Melichovou a Vlašínovou ještě amatérky Sára Kousková, Tereza Melecká či profesionálka Lucie Hinnerová.

Dařilo se Fince Sanně Nuutinenové. Vítězka turnaje LET Access na Konopišti je o ránu zpět za vedoucí trojicí. "V Česku mě to prostě baví. Pěkná hřiště, výborné jídlo a dobré nealkoholické pivo," vyjmenovala usměvavá Finka.

Útočit o víkendu může například Angličanka Florentyna Parkerová. Vítězka tří turnajů na nejvyšší evropské sérii je s -4 na děleném 7. místě.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy