V Repre

ŽIVĚ: Ukrajina – Česko 1:1

Zopakovat zářijovou výhru z pražského Edenu chce fotbalová reprezentace ve Vratislavi, kde ji v Lize národů čeká výběr Ukrajiny. Svěřenci trenéra Ivana Haška se pokusí ve skupině B1 navázat na páteční povedený výkon proti Albánii, kterou na Letné porazili 2:0. Utkání se kvůli válečnému konfliktu Ukrajiny s Ruskem hraje na neutrální půdě ve Vratislavi. Česko nastoupilo s jedinou změnou v sestavě oproti zápasu s Albánií. V obraně je opět Ladislav Krejčí, který odpočíval pro žluté karty, nahradil Tomáše Holeše, jenž má lehké zdravotní problémy a není ani mezi náhradníky. V 18. minutě dal vedoucí gól Česka Lukáš Červ. V 53. minutě vyrovnal z penalty za ruku Krejčího Dovbyk. Zápas můžete sledovat v přímém přenosu na ČT sport i ČT sport Plus.

Ve skupině, kde hraje i český celek, porazila Albánie v Tbilisi Gruzii 1:0 a v tabulce jsou nyní tři týmy Gruzie, Albánie a Česko se šesti body a čtvrtá je Ukrajina se třemi body.

Základní sestavy:

Ukrajina: Trubin  Konoplja, Zabarnyj, Talovjerov, Matvijenko  Stepanenko  Huculjak, Sudakov, Šaparenko, Mudryk  Dovbyk.

Česko: Kovář  Coufal, Vitík, Krejčí, Bořil  Souček, Červ  Černý, Šulc, Provod  Chorý.