Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uruguay - Namibie

V kauze dezinfekce stadionů je obviněn Berbr, z Fotbalové asociace nikdo

Kauza podezřelé zakázky na dezinfekci stadionů pokračuje: není v ní obviněn žádný ze současných zaměstnanců Fotbalové asociace ČR. FAČR ovšem naznačila, že jedním z obviněných je trestně stíhaný bývalý místopředseda asociace Roman Berbr, Seznam Zprávy tuto informaci potvrdily.

Roman Berbr
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Policisté v případu obvinili šest lidí a čtyři právnické osoby z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Fyzickým osobám hrozí v případě prokázání viny vězení od dvou do osmi let.

Kauza se rozběhla před dvěma lety ještě za bývalého vedení FAČR. Na nesrovnalosti kolem zakázky na dezinfekci upozornila v prosinci 2020 kontrolní a revizní komise fotbalové asociace. FAČR díky tomu, že jí policie přiznala status poškozené právnické osoby, požádala o možnost přístupu do trestního spisu.

"K vyvrácení pochybností si FAČR zároveň k případu dovoluje potvrdit, že obvinění se v této kauze kromě již medializovaného bývalého druhého místopředsedy FAČR netýká žádného ze současných ani bývalých zaměstnanců či funkcionářů FAČR," uvedla asociace.

Sídlo Fotbalové asociace ČR
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Kriminalisté v souvislosti se zakázkou, kterou získala firma bývalého ligového fotbalisty Jiřího Tymicha, zasahovali v sídle FAČR loni v únoru. Půl roku předtím vypukla jiná aféra kolem Berbra týkající se korupce a ovlivňování výsledků zápasů.

Tymichova společnost dostala od FAČR 9,89 milionu korun na dezinfekci 90 stadionů. Podle únorového zjištění Radiožurnálu ale z dokumentů o převodu peněz vyplývá, že si je přerozdělilo více osob. Většinu částky asociace dostala zpět, neboť s dodavatelem uzavřela dohodu o narovnání. Za odvedené práce firmě zbylo téměř 700 tisíc korun.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články