Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Strahov na prodej. Pelta plánuje odkup za 128 milionů

Praha - Jeden z největších obchodů v dějinách českého sportu údajně plánují šéfové fotbalové asociace a Českého svazu tělesné výchovy. Za 128 456 992 korun a 50 haléřů by od ČSTV Peltova FAČR měla získat chátrající strahovský stadion spolu s budovami a pozemky v mimořádně lukrativní části Prahy. Nyní záleží na tom, jestli ji 1. prosince schválí valná hromada ČSTV, uvedl deník Insider.

Stadion Evžena Rošického
zdroj: Lidové noviny

Asociace by měla získat stadion Evžena Rošického, těsně sousedící stadion Přátelství a také chátrající hotel Coubertin. Vedení českého fotbalu chce na Strahově vybudovat administrativní budovu, v níž bude mít sídlo. Na jeho výstavbu už asociace získala od FIFA a UEFA granty ve výši zhruba 150 milionů korun.

"Udržování strahovského areálu nás ročně přijde v průměru na 16 milionů korun. Nemáme prostředky na investice. Fotbal je jediný, kdo je schopen je z grantových programů FIFA a UEFA sehnat," uvedl Jansta k prodeji pozemků a budov.

FAČR by se mohla vrátit k projektu Národního stadionu

Zastaralý stadion Evžena Rošického má být na FAČR převeden bezplatně, i když znalecký posudek podle Insideru vyčíslil jeho cenu na téměř 32 milionů korun. "Na stadion byly v minulosti čerpány dotace v řádech desítek milionů korun a ty peníze by se po prodeji musely vracet. Proto jsme zvolili variantu bezúplatného převodu," řekl Jansta.

Spekuluje se o tom, že fotbalová asociace by se po získání pozemků na Strahově mohla vrátit k projektu Národního stadionu, o kterém se v minulosti už mnohokrát mluvilo, ale zůstalo vždy jen u plánů.

Cenu pozemků podle Insideru výkonný výbor ČSTV vyčíslil na 70 milionů, nemovitý majetek na 57,4 milionu a movitý na necelý milion.

Zdroj
ČTK, ČT sport, Insider [http://www.denikinsider.cz/]

Hlavní zprávy