Španělsko v Lize národů porazilo Srbsko 3:0, Krasniqi poprvé skóroval za Kosovo

Úřadující mistři Evropy Španělé porazili ve fotbalové Lize národů Srbsko 3:0. Portugalsko s Cristianem Ronaldem remizovalo ve Skotsku 0:0 a v elitní lize A už tak není žádný tým s plným bodovým ziskem. Chorvatsko neudrželo ve Varšavě dvoubrankový náskok a s Polskem hrálo 3:3. Sparťanský křídelník Ermal Krasniqi se premiérovým gólem za Kosovo podílel na výhře 3:0 nad Kyprem.

Ermal Krasniqi v utkání s Kyprem
zdroj: Reuters autor: Yiannis Kourtoglou

Španělsko poslal v Córdobě proti Srbům do vedení už v páté minutě Laporte. Po změně stran neproměnil penaltu Morata, domácí kapitán se ale gólu dočkal v 64. minutě.

Poté byl vyloučen hostující obránce Pavlovič a La Roja přesilovku okamžitě zužitkovali zásluhou Baeny. Svěřenci trenéra De la Fuenteho vedou skupinu A4.

Tři body ztrácí Dánové poté, co ve Švýcarsku remizovali 2:2. Srbsko, za nějž odehrál celý zápas sparťanský křídelník Veljko Birmančevič, je třetí o tři body před posledním Švýcarskem.

Portugalsko v Glasgow nenavázalo na úvodní tři výhry a poprvé v tomto ročníku soutěže ztratilo body. Skotsko si zapsalo premiérový bod.

Portugalci jsou dál v čele skupiny A1 o tři body před Chorvaty, kteří v Polsku během 19. až 26. minuty otočili skóre z 0:1 na 3:1. Ještě v první půli snížil Zalewski a po přestávce srovnal Szymaňski.

Hosté navíc od 76. minuty dohrávali bez vyloučeného brankáře Livakoviče, jehož nahradil Labrovič. Krátkou početní výhodu už domácí nevyužili.

V sestavě Kosova nastoupil vedle Krasniqiho i další sparťan Albion Rrahmani. Skóre utkání s Kyprem otevřel jeho jmenovec Amir.

Krasniqi si na první zásah v reprezentaci musel počkat sedm zápasů, v 52. minutě střelou z voleje k tyči zvýšil na 2:0. Konečný výsledek stanovil tři minuty po příchodu na hřiště Sahiti.

Kosovo vyhrálo ve skupině C2 potřetí za sebou a ztrácí tři body na vedoucí Rumunsko. Účastník letního mistrovství Evropy zvítězil v Litvě 2:1 a vyhrál i čtvrté utkání v soutěži.

Severní Irsko díky Priceově hattricku deklasovalo Bulharsko 5:0 a vyrovnanou skupinu C3 vede o bod před Bělorusy, kteří remizovali s Lucemburskem 1:1.

Výsledky 4. kola fotbalové Ligy národů:

Skupina A1:

Polsko – Chorvatsko 3:3 (2:3)
Branky: 5. Zieliňski, 45. Zalewski, 68. Szymaňski – 19. Sosa, 24. P. Sučič, 26. Baturina. ČK: 76. Livakovič (Chorvatsko).

Skotsko – Portugalsko 0:0.