Následuje
Český Ironman na Sahaře

Souček o titul bojovat nebude, v jarní části sezony pomůže Liberci

Praha - Zvučnou posilu ulovil před víkendovým startem nejvyšší soutěže liberecký Slovan. Do svých řad totiž získal Tomáše Součka. Reprezentant do 21 let, který patřil od loňské sezony mezi opory pražské Slavie, odchází z Edenu na sever Čech formou půlročního hostování bez opce.  

Tomáš Souček v dresu Slavie
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Dvaadvacetiletý defenzivní záložník je odchovancem Slavie. V minulé sezoně se prosadil do základní sestavy, navíc byl druhým nejlepším střelcem týmu.

Po výrazném posilování sešívaných a vinou zranění však během podzimu vypadl ze sestavy. Vedení Slavie mu proto umožnilo rozehrát se jinde, aby mohl zabojovat o nominaci na mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

"Vzhledem k tomu, že na konci sezony je na programu mistrovství Evropy do 21 let, chceme pro Tomáše zajistit větší zápasové vytížení," řekl generální ředitel sešívaných Martin Krob.

V reprezentaci do 21 let nastoupil Souček k devíti zápasům a vstřelil dva góly. Během této sezony odehrál v dresu Slavie sedm ligových zápasů. Pod Ještědem se sejde s trenérem Jindřichem Trpišovským, pod kterým hrával už při hostování na Žižkově.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy