Speedway GP 2024

Slavia veze ze Zlína jen bod. Pardubice vyhrály v Karviné

Pouze jeden bod za remízu 1:1 si ze Zlína odváží pražská Slavia. Sešívaní vedli po gólu Chytila, ve druhé půli však srovnal Ikugar. Zápas kvůli nesportovnímu chování nedohrál vyloučený Jurečka. Slavia se o remízu v závěru strachovala, rozhodčí ale branku Vukadinoviče odvolal kvůli ofsajdu. V druhém ze středečních utkání uspěly Pardubice, které zvítězily v Karviné 3:0.

Utkání Zlín – Slavia
zdroj: ČTK / Profimedia

Slavia překvapivě pouze remizovala ve Zlíně 1:1. Pražané z druhého místa tabulky ztrácejí na vedoucího městského rivala a obhájce titulu Spartu čtyři body. Hosté šli do vedení v nastavení první půle zásluhou Mojmíra Chytila, ale v 67. minutě vyrovnal Kenneth Ikugar. Slavia dohrávala v oslabení po vyloučení Václava Jurečky v 82. minutě.

Domácí mohli i vyhrát, když Schánělec zahodil vyloženou šanci a branku Vukadinoviče zrušil kvůli ofsajdu zásah videorozhodčího. Slavia tak se Zlínem ztratila první ligové body po sérii devíti vítězství.

FC Zlín – Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 67. Ikugar – 45.+1 Chytil. Rozhodčí: Pechanec – Mokrusch, Pečenka – Černý (video). ŽK: Janetzký, Slončík, Ikugar (všichni Zlín). ČK: 82. Jurečka (Slavia). Diváci: 5297.

Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Didiba, Čelůstka – Bužek, Janetzký (90.+6. Černín) – Vukadinovič, Slončík (77. González), Bartošák (77. Schánělec) – Ikugar. Trenér: Červenka.

Slavia: Mandous – Tomič (77. Masopust), Ogbu, Zima, Bořil – Ševčík (90.+6. Holeš), Oscar – Provod (77. Ogungbayi), Jurečka, Wallem (46. Schranz) – Chytil (68. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Pardubice mají tři body z Karviné

Pardubičtí v dohrávce 18. kola zvítězili v Karviné 3:0. Skóre otevřel ve 23. minutě Kryštof Daněk, na něhož navázal v 75. minutě Marek Icha, a další střídající hráč Ladislav Krobot o minutu později přidal pojistku. Domácí dohrávali závěr bez vyloučeného Davida Mosese.

MFK Karviná – FK Pardubice 0:3 (0:1)

Branky: 23. Daněk, 75. Icha, 76. Krobot. Rozhodčí: Berka – Vlček, Ratajová – Szikszay (video). ŽK: Bederka, Ezeh, Boháč – Krobot, Surzyn. ČK: 83. Moses (Karviná). Diváci: 1520.

Karviná: Holec – Traoré, Svozil, Bederka, Fleišman - Moses, Boháč – Memič (46. Iván), Budínský (46. Ezeh), Regáli (68. Ayaosi) – Doležal (62. Akinyemi). Trenér: Jarábek.

Pardubice: Kinský – Surzyn, Halinský, Ortiz, Chlumecký – Kissiedou (62. Icha), Vacek (62. Solil), Hlavatý (80. Černý) – Daněk – Zlatohlávek (70. Krobot), Brdička (46. Patrák). Trenér: Kováč.