Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Skalák při premiéře v základu Brightonu přihrál na gól, jeho tým ale padl

Cardiff – Poprvé nastoupil za Brighton od úvodní minuty a přihrál i na jedinou branku svého týmu. Jiří Skalák však s premiérou v základu anglického celku nemohl být úplně spokojen. Jeho celek prohrál v druhé anglické lize na hřišti Cardiffu 1:4, přišel o sérii pěti zápasů bez porážky a nevyužil šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Hull.

Ilustrační foto

Dosud Skalák sbíral spíše minuty, v předchozích dvou utkáních přišel na hřiště vždy až v závěru. V Cardiffu dostal od trenéra Hughtona důvěru od začátku, Brightonu se ale nedařilo. Po půlhodině prohrával už o tři góly po trefách Whittinghama, Pilkingtona a Immerse. V 38. minutě Skalák poslal centr na Zamoru, který ale nezakončil přesně.

Deset minut po změně stran znovu český reprezentant poslal pas do vápna, Stephens jej dokázal využít a hlavou překonal gólmana Marshalla. Jakékoli šance hostů alespoň na bod ale zhatil Whittingham, který na 4:1 zvýšil z penalty. Brighton poprvé v sezoně inkasoval čtyřikrát v jednom zápase.