Sportovní zprávy

Semifinále Eura "U21" si po bitvách zahrají Španělsko, Portugalsko, Nizozemsko a Německo

To byly zápasy. Čtvrfinále ME do 21 let hrané napůl v Maďarsku a Slovinsku přineslo dvě prodloužení a jeden penaltový rozstřel. V základní hrací době vyhrálo jen Nizozemsko nad Francií, když se rozhodlo až v nastavení na 2:1. V prodloužení udolali Španělé srdnaté Chorvaty také 2:1. Portugalci prohospodařili dvoubrankové vedení, ale v epesním prodloužení rozstříleli Italy 5:3. Sedmá série penalt rozhodla o výhře Německa nad Dánskem 3:2.

Utkání Dánsko – Německo
zdroj: ČTK/ Imago sportfotodienst autor: Koch Matthias

Boadu poslal Nizozemsko v nastavení do semifinále

Francie vedla od 23. minuty zásluhou Upamecana, krátce po přestávce však srovnal Boadu. Utkání pomalu směřovalo do prodloužení, ale útočník Alkmaaru v nastavení stál na konci rychlého brejku a poslal Nizozemce do semifinále.

Sestřih utkání Španělsko – Chorvatsko

Šampionát jednadvacítek byl původně na programu od 9. do 26. června, ale vzhledem k hrozící termínové kolizi s přeloženým "dospělým" Eurem ho organizátoři netradičně rozdělili na dvě části.

Od 24. do 31. března se 16 účastníků představilo ve čtyřech základních skupinách, z nichž dva nejlepší celky prošly do osmičlenného play-off. Češi skončili ve skupině.

Chorvatsko srovnalo v nastavení, ale za Španěly pálil Puado

Španěly, kteří v březnové základní skupině porazili český výběr 2:0, poslal Puado do vedení v 66. minutě. Ve čtvrté nastavené minutě z penalty zařídil prodloužení Ivanušec. Ve druhém prodloužení však "La Rojita" zařídil postup Puado.

Portugalsko přestřílelo Itálii

V pohledném utkání hraném v Lublani byli favoritem Portugalci, kteří mají v kádru prvoligové hráče. Itálie vsadila v této kategorii spíše na fotbalisty se Serie B.

Sestřih utkání Portugalsko – Itálie

První poločas vypadal, že půjde o jasnou záležitost. Italové měli problém hlavně s portugalskými rohy. Hned v šesté minutě se krásnými nůžkami prosadil Dany Mota. Týž hráč po půlhodině hry zvýšil na 2:0. Itálie však zvládla do poločasu snížit, když její první šanci proměnil Tommaso Pobega.

Divočina v druhé půli pokračovala. Během dvou minut každá strana zaznamenala branku. Nejdříve za Portugalsko skóroval Goncalo Ramos, ale odpověď hned po rozehrávce našel Gianluca Scamacca. Zápas do prodloužení poslal v 89. minutě Patrick Cutrone, jenž srovnal na 3:3.

V prodloužení ale Italové brzy přišli o Mattea Lovata, kterého rozhodčí za úder loktem vyloučil, poněvadž zákrok ohodnotil druhou žlutou kartou.

Portugalci přesilovku náramně využili. Nejdříve svou volnost využil Jota a tečku za utkáním po krásném průniku ze strany udělal Francisco Conceicao. Portugalsko postoupilo do semifinále po výhře 5:3.

Utkání mezi Německem a Dánskem skončilo po 90 minutách smírně 1:1. V prodloužení pak oba týmy dokázaly přidat po gólu. Rozhodovala až sedmá série pokutových kopů. Posledním úspěšným exekutorem byl Němec Paul Jaecker.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Maďarsku a Slovinsku - čtvrtfinále:

Budapešť:Nizozemsko - Francie 2:1 (0:1)
Branky: 51. a 90.+3 Boadu - 23. Upamecano.

Maribor: Španělsko - Chorvatsko 2:1 (0:0) po prodloužení
 Branky: 66. a 110. Puado,  - 90.+4 Ivanušec z pen.

Székesfehérvár: Dánsko - Německo 2:2 (1:1, 0:0), 5:6 na pen.
Branky: 69. Faghir, 108. Nelsson z pen. - 88. Nmecha, 100. Burkardt. Rozhodující penaltu proměnil Jaeckel.
Lublaň: Portugalsko - Itálie 5:3 po prodloužení (3:3, 2:1)
Branky: 6. a 31. Mota, 58. Ramos, 109. Jota, 119. Conceicao - 45. Pobega, 60. Scamacca, 89. Cutrone. ČK: 91. Lovato (Itálie).