MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Schick se trefil i v poháru. Leverkusen je v osmifinále

Leverkusen zvládl osmifinále německého poháru, když porazil Paderborn 3:1. Gólem se na vítězství podílel Patrik Schick. Český útočník se střelecky prosadil podruhé ze tří utkání po návratu z marodky.

Schick stejně jako v předchozích duelech v Evropské lize proti Häckenu, kdy poprvé od února skóroval, a o víkendu v bundeslize proti Dortumundu přišel na trávník v druhém poločasu.

V 75. minutě český kanonýr vystřídal střelce prvního gólu Victora Bonifaceho a dvanáct minut nato si při rychlém protiútoku ukázal Jeremiemu Frimpongovi, kam mu má dát míč, a z malého vápna zakončil.

Gólem v 87. minutě Schick definitivně zlomil odpor Paderbornu, jenž čtyři minuty předtím utkání zdramatizoval díky Sebastianu Klaasovi, který překonal Matěje Kováře v brance Leverkusenu. Třetí z Čechů v Bayeru Adam Hložek se z lavičky na trávník nedostal.