Schick byl opět vidět. Leverkusenu pomohl přihrávkou k remíze s Dortmundem

Bayer Leverkusen vybojoval bod v zápase třináctého bundesligového kola proti Borussii Dortmund. Hosté sice vedli už od páté minuty díky brance Ryersona, v minutě devětasedmdesáté ale po přihrávce Patrika Schicka srovnal Boniface. Leverkusen vede tabulku o tři body před Bayernem, který má zápas k dobru.

Sestřih utkání Leverkusen – Dortmund

Po zranění lýtka se Schick vrátil ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Häkenu, na jehož hřišti přispěl gólem k vítězství 2:0. Proti Dortmundu nastoupil v 79. minutě a hned při prvním dotyku s míčem našel volného Boniface, který svým osmým gólem v sezoně srovnal. Nigerijský útočník je nejlepším střelcem týmu v soutěži.

Hosté vedli od páté minuty po trefě norského obránce Ryersona, který se ocitl po pohledné kombinační akci sám před Kobelem. Více šancí pak měl Leverkusen, ale dokázal jen vyrovnat. V bundeslize ztratil body po sérii osmi vítězství. Uhájil však dlouhou neporazitelnost ve všech soutěžích, která trvá už 20 zápasů. Adam Hložek se do hry nedostal.

Německá fotbalová liga – 13. kolo:

Mohuč – Freiburg 0:1 (69. Gregoritsch), Leverkusen – Dortmund 1:1 (79. Boniface – 5. Ryerson)