Následuje
Běh 17. listopadu, Praha

Schick o přestupu: Po zápase v Norsku už bude jasno

Praha – Po famózní sezoně v Sampdorii se o něj zajímají prakticky všechny elitní evropské kluby a nejblíže má Patrick Schick podle prezidenta janovského klubu k přestupu do Juventusu. Sám jednadvacetiletý útočník ale zatím nechtěl svůj další kariérní krok komentovat. Jasno by podle jeho slov mělo být po reprezentačním utkání v Norsku.

Patrik Schick slaví vstřelený gól
zdroj: imago sportfotodienst autor: imago sportfotodienst

Přestože Schickův letní odchod do Juventusu je podle italských médií hotovou věcí a nedávno ho potvrdil dokonce prezident Sampdorie Massimo Ferrero, jednadvacetiletý hráč se k němu nevyjádřil.

"Zatím nic říct nemůžu. Je možné, že se domluvíme po Norsku, ale těžko říct. Všechno je v jednání, ještě jsou tam další varianty. Sám o tom nic nevím a nemůžu se k tomu nějak vyjadřovat," řekl Schick.

Do Sampdorie přišel loni z pražské Sparty a během premiérové sezony v Itálii zaznamenal v 35 soutěžních zápasech 13 gólů a pět asistencí. Díky svým výkonům vzbudil zájem mnoha evropských velkoklubů. "Samozřejmě vím, že jsem měl nějaké šance dát gólů víc. Ale tak to bývá, že tam všechno nepadne. Co se týká těch čísel, tak myslím, že na první sezonu to úplně špatné není," uvedl Schick.

"Já se snažím být furt stejný, akorát se zlepšovat fotbalově. Když jsem přestupoval do Sampdorie, šel jsem tam s tím, že to chci dokázat a chci se prosadit. Už jsem takhle byl nastavený od začátku a jsem rád, že se to podařilo. Asi jsem s tím (zájmem klubů) úplně nepočítal, že by to mohlo být hned po první sezoně. Ještě kvůli tomu, jak to vypadalo na začátku. Samozřejmě to je hezké," dodal.

Hlavně na podzim si v Sampdorii prožil i těžší období na lavičce náhradníků. "Musel jsem několikrát trenérovi dokazovat, že patřím do základní sestavy a zasloužím si možná víc herního prostoru. Jsem rád, že jsem na sobě nedával znát nějakou ukřivděnost a že jsem se soustředil, abych něco předvedl, když nastoupím. Věřil jsem tomu, že se to otočí. Jsem rád, že jsem si tím prošel a už mě asi nic takhle nezaskočí," přiznal Schick.

Ve své hře stále stále vidí velké rezervy. "Ještě bych měl zapracovat na síle a osobních soubojích. Když vidíte, proti komu hrajete, furt vidíte, že máte všude rezervy. Takže se chci zlepšit komplexně ve všem," prohlásil bývalý útočník Sparty a Bohemians 1905.

Bývalý reprezentační kapitán a současný viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd nedávno řekl, že mu Schick připomíná hvězdného švédského kanonýra Zlatana Ibrahimovice. "Musím říct, že Zlatan byl odmalička můj vzor, ale Zlatan je jenom jeden. Je mi jednadvacet a věřím, že se ještě trošku změním s figurou. Uvidíme," konstatoval Schick.

Před přípravou v Belgii a důležitou kvalifikací MS v Norsku cítí, že se od něj v národním týmu hodně očekává. "S tím trošku počítám, ale hlavně pro nás a pro mě je důležitý výsledek zápasu proti Norsku. Budeme všichni rádi, když to zvládneme a dopadne to pro nás vítězně. Samozřejmě každý se bude chtít ukázat v tom nejlepším světle. Pro mě to není jiné," řekl Schick.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy