Následuje
MS 2020 Německo

Nedvěd: Schick mi trochu připomíná Ibrahimovice

Plzeň – Zatím je uvažovaný přestup Patrika Schicka ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín zahalen tajemstvím. Podle informací italského deníku Tuttosport je turínský celek předběžně domluvený, viceprezident italského velkoklubu Pavel Nedvěd zatím ale nic potvrdit nechce. Připustil však, že italský šampion talentovaného útočníka pozorně sleduje, protože v něm vidí podobný potenciál, jaký měl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic.

Pavel Nedvěd
zdroj: ČTK autor: Laurent Gillieron

Spekulace se šíří. Mluví se o smlouvě janovského klubu se Schickem a výstupní klauzuli ve výši 25 milionů eur (asi 660 milionů korun). Juventus by však údajně nechtěl platit celou částku s tím, že by ještě nechal Schicka v Sampdorii na hostování. Celek z Ligurie by navíc mohl dostat i hráčskou kompenzaci.

Muž s velkou budoucností

"Potvrdit to nemohu, protože Patrik je zatím hráčem Sampdorie. Jeho cena je jasná, protože má ve smlouvě klauzuli. Kdo chce, může to zaplatit a může si ho koupit. Takže je to poměrně jednoduchý přestup. Stačí se domluvit s hráčem," řekl Nedvěd.

Připustil však, že je Schick pro Juventus zajímavým hráčem. "Patrik má za sebou výbornou sezonu a udělal si dobré jméno. Nejen my ho sledujeme, ale spousta dalších klubů z Anglie, Španělska a Německa. Má před sebou velkou budoucnost, protože má správné fyzické předpoklady. A to mu ještě chybí svaly, ale musíte si ho umět představit za dva tři roky, kdy ještě zesílí," prohlásil Nedvěd.

Schick mu připomíná bývalého spoluhráče Ibrahimovice, když přišel do Juventusu v roce 2004 z Ajaxu. "Když k nám přišel Ibra, tak byl v podobném stavu, jako je nyní Schick, a pak z něj vyrostl hráč, jakým je dnes. Trochu mi ho Patrik připomíná. Je to podobný typ útočníka. Má techniku, ale je velký i rychlý. Když na sobě zapracuje, bude to světový hráč," dodal držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa z roku 2003.

Osudový soupeř

Možný budoucí Schickův klub má před sebou velký zápas. Zatímco jako hráči se Nedvědovi nikdy nepovedlo vyhrát prestižní Ligu mistrů, v sobotu to může dokázat jako viceprezident Juventusu, který se ve finále v Cardiffu utká s Realem Madrid.

Slavící Juventus
zdroj: ČTK/AP autor: Angelo Carconi

"Očekávání je velké, protože Juventus čeká na tuto trofej 21 let. A to už je nějaký ten pátek," řekl Nedvěd. "Naše družstvo je však v klidu, bez tlaku, koncentrované. Musíme spíše brzdit euforii, abychom do soboty vydrželi. Šanci určitě máme. Finále je zvláštní a nikdy se neví, kdo vyhraje," dodal.

Rady i od velšských ragbistů

Sám byl ve finále v roce 2003, ale tehdy proti AC Milán nemohl nastoupit, jelikož v semifinále právě proti Realu dostal žlutou kartu, která ho do finále nepustila. Juventus následně prohrál na penalty.

"Real je v tomto směru můj osudový soupeř. Jako Juventus s ním máme však celkem pozitivní bilanci a doufám, že v sobotu na to navážeme. Real je vynikající mužstvo, které Ligu mistrů vyhrálo už jedenáctkrát, což je neskutečné. Asi je to nejlepší klub světa, vyhrávají jak na běžícím páse. Bude to hodně těžké utkání a hodně vyrovnané," míní držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa za rok 2003.

Finále se hraje v Cardiffu na stadionu Millennium, který bude mít během zápasu z bezpečnostních důvodů uzavřenou střechu. Organizátoři totiž mají obavy z možného teroristického útoku pomocí dronů. Juventus proto zjišťoval, jaké jsou podmínky na stadionu, když je střecha zatažená, aby na to své hráče připravil.

"Ptali jsme se velšských ragbistů, kteří tam pravidelně hrávají. Říkali, že to není žádná sranda. Se zataženou střechou je tam větší vlhkost a člověk se více potí. Stadion je to ale krásný a bude to svátek fotbalu se skvělou atmosférou a dvěma mužstvy, která si zasloužila ve finále být. Já se na to hrozně těším," prohlásil Nedvěd.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy