Následuje
Liga mistrů UEFA

Reprezentace představila nové dresy, má i nové obleky

Praha – Pozornost kolemjdoucích na Karlově mostě v Praze dnes budila i přítomnost oživlého sousoší, které představovali fotbaloví reprezentanti Tomáš Pekhart s Václavem Pilařem. Ti netradičním způsobem představili novou kolekci dresů národního týmu od firmy Puma. V nich se Češi představí na červnovém mistrovství Evropy. Původně měl s Pekhartem na Karlově mostě být reprezentační kapitán Tomáš Rosický, ale na reprezentační sraz kvůli problémům se zády neodcestoval. Přímý přenos z reprezentačního utkání s Irskem nabídne ČT4 a web www.sportzive.cz, studio začne ve středu ve 20:20.

Václav Pilař a Tomáš Pekhart
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Hráči v chladném počasí vyrukovali odvážně v trenýrkách a dresech s dlouhým rukávem. "Na tu chvilku to šlo. Bylo fajn, jak originálním způsobem se prezentace pojala," řekl Pekhart. Útočník Norimberku na sobě měl červený dres, s kterým český tým úspěšně zvládl podzimní baráž s Černou Horou. Pilař zase poprvé oblékl bílou variantu reprezentačního trikotu. "Myslím, že bílý dres je krásný. Vedení reprezentace vybralo dobře," pochvaloval si Pilař.

Reprezentace tak na Euru nastoupí v tradičních barevných kombinacích, i když prý nescházelo moc, aby sáhla po úplně nových variacích. "Ve hře třeba byla možnost, aby se na dresech objevila zelená barva, ale neměli jsme dost odvahy na to, abychom tradici změnili. Ale možnost, aby v budoucnu nějaká netradiční barva na našem dresu byla, vyloučena rozhodně není. Je to otázka debaty a také názoru samotných hráčů," uvedl reprezentační manažer Vladimír Šmicer.

Fotbalisté si zaplatili i nové obleky

Reprezentanti dostali vedle dresů i nové obleky. O ty staré přišli v listopadu poté, co si je někteří z nich roztrhali v listopadu při návratu z Černé Hory v letadle při oslavě postupu na mistrovství Evropy. Hráči národního týmu si novou sadu a kompletní kolekci slavnostního oblečení platili sami. Firmě Steilmann, která je dlouholetým partnerem národního týmu, zaplatili celkem 360 tisíc korun. "Jsem ráda, že kluci už zase vypadají jako ze škatulky," řekla ředitelka společnosti Steilmann Praha Anna Motlíková.

Reprezentace představila dresy

Reprezentanti po baráži čelili tvrdé kritice za způsob, jakým slavili postup na evropský šampionát. Nakonec nedostali ani dvacetiprocentní slevu, na kterou měli nárok. Celkem mohli ušetřit 72 tisíc korun, ale místo případné slevy celou sumu věnovali na nákup fotbalového a sportovního vybavení do dětských domovů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy