Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Rashford dostane čestný doktorát. Stará se o ostatní mnohem víc než o sebe, uvedl Solskjaer

Jako třetí člen Manchesteru United obdrží od manchesterské univerzity čestný doktorát. Dvaadvacetiletý anglický útočník Marcus Rashford bude vyznamenán za boj proti dětské chudobě. Stane se tak nejmladším držitelem tohoto titulu.

Marcus Rashford
zdroj: ČTK/PA autor: Mike Egerton

Rashfordovi se během června podařilo přesvědčit britskou vládu, aby i v období letních prázdnin hradila obědy zhruba 1,3 milionu dětí ze sociálně slabších rodin. Přínos mladého reprezentanta v diskusi o chudobě vyzdvihl i premiér Boris Johnson. Během koronavirové pandemie se Rashford angažoval v několika britských charitativních organizacích.

Univerzita v Manchesteru v minulosti udělila čestné doktoráty také legendám United Alexi Fergusonovi a Bobbymu Charltonovi. "Je to pro mě a mou rodinu velký den. Když se podívám na skvělá jména, která tento titul dostala, cítím velkou hrdost a pokoru," řekl Rashford.

"Máme před sebou stále dlouhou cestu v boji s dětskou chudobou v této zemi, ale dostat takové ocenění od svého města znamená, že jdeme správným směrem," doplnil anglický útočník.

Trenér "rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer je na Rashforda hrdý a popsal ho jako skvělého člověka. "Stará se o ostatní mnohem víc než o sebe. Jsem na něj velmi pyšný. Doufám, že zůstane sám sebou po zbytek života," prohlásil norský kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy