Kooperativa NBL 2023/2024

První start a první gól. Vydra pomohl Watfordu k třem bodům

Londýn – První soutěžní utkání po návratu do Watfordu vyšlo Matěji Vydrovi na výbornou. Český reprezentační útočník v úvodním kole druhé anglické ligy vstřelil jednu branku a pomohl svému týmu k výhře 3:0 nad Boltonem.

Matěj Vydra (uprostřed) slaví vstřelenou branku se svými spoluhráči z Watfordu
zdroj: ČTK/EMPICS/ autor: Daniel Hambury

Vydra skóroval ve 23. minutě zhruba z deseti metrů a zvýšil na 2:0. Účet zápasu otevřel o šest minut dřív Troy Deeney. Konečný výsledek stanovil v 80. minutě Fernando Forestieri, jenž chvíli předtím přišel na hřiště místo Vydry. Do 83. minuty hrál druhý český fotbalista Watfordu Daniel Pudil.

Kmenový hráč italského Udine Vydra strávil ve Watfordu mimořádně povedený ročník 2012/2013, během kterého nastřílel 22 gólů a byl vyhlášen nejlepším hráčem druhé ligy. V minulé sezoně si Vydra poprvé vyzkoušel elitní Premier League v dresu West Bromwiche. Tam většinou nastupoval jako náhradník a při 23 ligových startech zaznamenal tři branky.