Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Policie obvinila sedm výtržníků z utkání Zlína s Ostravou

Zlín - Policie obvinila sedm mužů ve věku 21 až 40 let z výtržnictví při utkání první fotbalové ligy mezi Fastavem Zlín a Baníkem Ostrava 15. srpna. Zároveň pro ně navrhla zákaz vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Soud může výtržníkům zakázat vstup na fotbal až na deset let.

Ochranka zasahuje v utkání Zlína s Ostravou
zdroj: ČTK

Případy dalších osmi mužů policie podle ní pro přestupek proti veřejnému pořádku předá přestupkovému odboru příslušného obecního úřadu. "Kromě pokuty je zřejmě čeká zákaz vstupu na fotbalová utkání, v těchto případech maximálně na jeden rok," uvedla Kozumplíková.

Všichni obvinění podle policie svým jednáním hrubě narušili průběh utkání, které muselo být na dvacet minut přerušeno. "Vytrhali sedačky, které poté házeli na hřiště, některé z nich propálili, a cloumali kovovým oplocením, čímž ho poškodili," řekla policejní mluvčí. Kriminalisté na podezřelé ukázali po vyhodnocení kamerových záznamů pořízených v průběhu utkání a po dalším vyšetřování.

"Všichni obvinění odmítli vypovídat kromě čtyřicetiletého muže z Uherskohradišťska. Ten přiznal, že se pod vlivem alkoholu zapojil do řádění ostravských fanoušků," uvedla mluvčí. Jen jeden z obviněných mužů je fanouškem domácích. Dvaadvacetiletý mladík ze Zlína při zápase používal zakázanou pyrotechniku.

Z výtržnictví bude podle Kozumplíkové zřejmě obviněn také šestatřicetiletý recidivista z Ostravska, který je nyní ve vazbě pro obdobnou trestnou činnost, z jaké je podezřelý při utkání Zlína proti Baníku. Pěti ze sedmi obviněných hrozí až dva roky, dvěma až tři roky vězení, protože se podle kriminalistů podobně provinili opakovaně. Zlín nakonec přerušené utkání 4. kola první ligy nad Baníkem vyhrál 2:0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy