Sportovní zprávy

Pobřeží slonoviny je ve čtvrtfinále mistrovství Afriky

Cabinda (Angola) - Fotbalisté Pobřeží slonoviny jsou prvním čtvrtfinalistou mistrovství Afriky. Jeden z favoritů turnaje dnes porazil 3:1 Ghanu, přestože hrál od 56. minuty bez vyloučeného obránce Arsenalu Emmanuela Eboueho, který dostal červenou kartu za hrubý faul. O druhém postupujícím ze skupiny B, v níž jsou po odstoupení Toga jen tři týmy, se rozhodne v úterním přímém souboji Ghany s Burkinou Faso.

Pobřeží slonoviny v té době už vedlo 1:0 díky brance útočníka Gervinha z Lille. V 67. minutě zvýšil na 2:0 další legionář z francouzské ligy Siaka Tiene, který hraje za Valenciennes. V závěru se poprvé trefila i největší hvězda týmu Didier Droga z Chelsea.

Ghana se ve svém úvodním utkání dočkala čestného úspěchu ve třetí minutě nastavení, kdy snížil z penalty Asamoah Gyan. Pobřeží slonoviny, které zahájilo šampionát překvapivě bezbrankovou remízou s Burkinou Faso, už nemůže o postup přijít.

Fotbalové mistrovství Afriky v Angole:

Skupina B:

Pobřeží slonoviny - Ghana 3:1 (1:0)

Branky: 23. Gervinho, 67. Tiene, 90. Drogba - 90.+3 Gyan z pen. ČK: 56. Eboue (Pobř. slonoviny).