Pobřeží slonoviny jde do finále mistrovství Afriky, Bony přihrál na gól

Bata (Rovníková Guinea) - Fotbalisté Pobřeží slonoviny se stali prvními finalisty mistrovství Afriky. Favorizovaný tým i díky asistenci bývalého sparťana Wilfrieda Bonyho v semifinále porazil Konžskou demokratickou republiku 3:1 a v neděli si zahraje o titul proti lepšímu ze čtvrtečního utkání Ghany s domácí Rovníkovou Guineou.

Bony Wilfried na mistrovství Afriky
zdroj: ČTK/AP

Pobřeží slonoviny v Batě poslal do vedení v 21. minutě kapitán Yaya Touré tvrdou střelou pod břevno. Už za tři minuty ale bylo vyrovnáno, když Eric Bailly v šestnáctce zahrál rukou a nařízenou penaltu proměnil Dieumerci Mbokani.

Krátce před pauzou vrátil svěřencům Hervého Renarda náskok Gervinho, který po rychlém protiútoku zužitkoval Bonyho nahrávku. Pobřeží slonoviny už po změně stran drama nepřipustilo. Třetí branku přidal v 68. minutě obránce Wilfried Kanon dorážkou po rohovém kopu.

"Sloni" postoupili do finále podruhé za poslední tři ročníky afrického šampionátu a budou bojovat o první triumf od roku 1992.