Buly - debata expertů

Plzeň vyhrála i potřetí, Bohemians 1905 udržují neporazitelnost

Praha – Tři utkání, tři vítězství. Viktoria Plzeň zatím válcuje soupeře z nižších soutěží. Druholigové Ústí nad Labem deklasovala 8:1. Ani ve třetím přípraveném duelu nenašlo přemožitele Bohemians 1905. Vršovický tým porazil Vlašim 3:1 a disponuje bilancí dvou triumfů a jedné remízy. Radovali se také fotbalisté Teplic, Jablonce nebo Slovácka.

Radost plzeňských hráčů
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Viktoria sice v předchozích třech zápasech s Ústím vždy remizovala, tentokrát však výběr trenéra Pavla Vrby nedal soupeři nejmenší šanci. Dvěma góly se na výhře podílel Krmenčík a skóre dvě minuty před koncem uzavřel Řezníček, který si tak ve třech přípravných zápasech připsal už šestý zásah.

Naopak prohrál Zlín, když podlehl 1:2 Zlatým Moravcům. Jedinou branku moravského celku, jenž se chystá na vystoupení v základní skupině Evropské ligy, dal po půlhodině hry Traoré. Slovenský soupeř ovšem těsně před poločasem vyrovnal a v 62. minutě rozhodl bývalý hráč Slovácka Cleber.

Teplice vyhrály 3:1 nad Táborskem, Jablonec zdolal 2:0 Viktorii Žižkov, Slovácko rozstřílelo 4:1 Znojmo, Karviná remizovala 2:2 s Cracovií Krakov a Olomouc podlehla 1:3 Trnavě.

Bohemians přehráli v přípravě Vlašim

Klokani představili pět nových mladých tváří. Levý kraj obrany měl na starosti Milan Kocič, pravou stranu Tomáš Wiesner, v záloze působil Filip Hašek. Zdaleka to však nemá být do ligového startu všechno.

"Určitě si nepředstavuju, že tohle je naše finální podoba, kvalitních příchodů musí být ještě víc," uvedl trenér Martin Hašek. Do vršovického klubu nedorazí na hostování Andreas Ivanschitz z Plzně, přestože obě strany byly už domluvené.

"Nabídka byla konkrétní, vzal si čas na rozmyšlenou, nakonec se rozhodl, že chce bojovat v plzeňském dresu na třech frontách," řekl Hašek.

Přípravná fotbalová utkání:

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 8:1 (4:1)

Branky: 5. a 29. Krmenčík, 20. Kopic, 35. Bakoš z pen., 62. Kolář, 75. Ivanschitz, 81. Petržela, 88. Řezníček - 12. Richter.

Plzeň: I. poločas: Bolek - Limberský, Hubník, Hejda, Kovařík - Hořava, Hrošovský - Kopic, Bakoš, Zeman - Krmenčík. II. poločas: Sváček - Řezník, Hájek, Vacovský, Janža - Živulič, Kratochvíl - Petržela, Kolář, Ivanschitz - Řezníček. Trenér: Vrba.

Bohemians Praha 1905 - Vlašim 3:1 (3:1)

Branky: 12. a 22. Kuchta, 10. F. Hašek - 28. Hadaščok.

Bohemians: I. poločas: Fryšták - Wiesner, Hůlka, Šmíd, Kocič - Reiter, Švec, F. Hašek, Luts - Kabajev, Kuchta. II. poločas: Kouba - Dostál, Hůlka, Šmíd, Bartek - Vaníček, Jindřišek, Jirásek, Blecha - Jeslínek, Mašek. Trenér: Martin Hašek st.

1. FC Slovácko - 1. SC Znojmo 4:1 (0:0)

Branky: 46. Kubala z pen., 61. Machalík, 71. Navrátil, 83. Prajza - 53. Badinský.

Slovácko: I. poločas: Daněk - Juroška, Rada, Tkáč, Divíšek - Armero, Šumulikoski, Ťok, Sadílek, Vasilijev - Kang-hjon Ju. II. poločas: Daněk - Prajza, Reinberk, Břečka, Šimko - Navrátil, Daníček, Machalík, Hellebrand, Rezek - Kubala. Trenér: Levý.

FK Teplice - Táborsko 3:1 (1:1)

Branky Teplic: 31. Gebert, 73. Žitný, 81. Červenka.

Teplice: I. poločas: Chudý - Strada, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Fillo, Kučera, Gebert, Martirosyan - Rezek, Vaněček. II. poločas: Grigar - Vondrášek, Šušnjar, Kodeš, Hyčka - Dressler, Soungole, Žitný, Vošahlík - Červenka, Haljeta. Trenér: Šmejkal.

Sigma Olomouc - Spartak Trnava 1:3 (0:1)

Branky: 74. Romera - 16. Čanturišvili, 64. Tóth, 88. Pehlivan.

Olomouc: Reichl - Sladký (46. Jemelka), Škerle (46. Plšek), Štěrba (46. Buchvaldek), Vepřek (46. Manzia) - Hála (46. Zahradníček), Javorek (46. Romera), Kalvach (46. Radakovič), Ambrozek (46. Anti), Falta (46. Buchta) - Linhart (46. Polom). Trenér: Jílek.

Cracovia Krakov - MFK Karviná 2:2 (1:1)

Branky: 8. Deleu, 49. Sosnowski - 32. a 57. Panák.

Karviná: Pindroch - Pilík, Panák, Piaček (46. Košťál), Vondra (46. Eismann) - Šisler (46. Smrž), Bajrič (46. T. Weber) - Štepanovský (62. Ramirez), Pina (46. Duda), Puchel (46. Kalabiška) - Wágner (46. Řapek). Trenér: J. Weber.

Zlín - Zlaté Moravce 1:2 (1:1)

Branky: 32. Traoré - 42. Gešnábel, 62. Cleber.

Zlín: I. poločas: Švenger - Pazdera, Hnaníček, Janíček, Bartošák - Štípek, Traoré, Masař, Bartolomeu - Beauguel, Fantiš. II. poločas: Šiška - Matejov, Gajič, Bačo, Pernackyj - Mlýnek, Drazan, Holík, Džafič - Diop, Chwaszcz. Trenér: Páník.