Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Plzeň opět trápila koncovka. Ve vápně je to křeč. Chybí nám lehkost, řekl Kopic

Plzeň – Šancí si dokáží za zápas vytvořit spoustu, s jejich proměňováním však mají fotbalisté Plzně zatím velký problém. To se potvrdilo také v duelu proti Slovácku. Viktoriáni vypálili v utkání hned jednatřicetkrát, ale na víc než na remízu 2:2 to nestačilo. "Vyžíráme si to až do konce," zhodnotil po utkání Jan Kopic.

Jan Kopic
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"Poslední dva ligové zápasy, to bylo minimálně deset jasných šancí, ale jen dva góly. Bavili jsme se teď o tom s klukama v šatně a nevíme, čím to je. Tak nějak to teď na nás padlo. Ve vápně je křeč, chybí nám lehkost, nějaké chytré zakončení," řekl Kopic.

"Je to psychika. Slovácko v podstatě nemělo šanci a dalo dva góly jako my po tolika šancích. Vyžíráme si to až do konce. Musíme to prostě zlomit a v Teplicích do toho jít ve vápně naplno. Jiný lék na to hledat těžko," dodal.

Podobně to vidí i další plzeňští hráči. "Nebyl to špatný výkon, měli jsme šanci na tři zápasy, jen to musíme nějak zlomit. Jednou to přijde a dáme čtyři góly. Musíme do toho dát všechno, pak to přijde," věří stoper Jan Baránek.


"Zažili jsme těžký týden. Dostali jsme dva góly ze dvou šancí a sami se trápíme s koncovkou. Určitě to bude jedno z klíčových témat příštího týdne," řekl záložník Tomáš Hořava, který střeleckou smůlu protrhl výstavní střelou z voleje. "Rozmýšlel jsem se, jestli střílet nebo zpracovávat, protože to byla těžká pozice. Nakonec jsem to zkusil a vyšlo to perfektně. Možná je to můj nejhezčí gól v kariéře," popsal Hořava, který byl zvolen hráčem utkání.

Také Kopic ale konečně předvedl výkon, kvůli kterému ho Plzeň v létě přivedla z Jablonce. Pravá strana mu patřila, neustále obcházel protihráče a zásoboval spoluhráče centry. "Měl jsem hodně akcí, ale klidně ať nemám míč, hlavně když vyhrajeme," prohlásil Kopic.

Pochválil ho i trenér Koubek. "Už v minulém utkání bylo vidět, že mu stoupá výkonnost. Už na Dukle patřil k nejlepším a znovu to potvrdil. Byl hodně agilní, byl hodně na míči, zásoboval tým centry, prosazoval se jeden na jednoho. Je vidět, že už se po tom nervózním úvodu zadaptoval, a jeho výkony můžeme hodnotit dobře," uvedl Koubek.

Kopic si nemyslí, že by se na výsledku nějak podepsalo středeční vyřazení ze 3. předkola Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv. "Byli jsme namotivováni dobře, dali jsme utkání veškerou vážnost. Vedli jsme, měli jsme vše ve svých rukou, ale přišlo vyrovnání na 1:1 v nastavení první půle. To byl klíčový okamžik, který soupeře nakopl. V našem největším tlaku nám navíc oni dali gól. Když jsme srovnali, tak jsem věřil, že vyhrajeme, ale gól jsme tam už nedotlačili," litoval pětadvacetiletý fotbalista.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy