Následuje
FIS magazín SP

Rasistické urážky i výhružky smrtí. Do Durmaze se pustili "fanoušci", spoluhráči ho hájili

Nepříjemnou dohru měla pro Jimmyho Durmaze porážka Švédů 1:2 od Německa. Obránce seveřanů s původem v Sýrii, který fauloval před rozhodujícím gólem, se na internetu stal terčem rasistických urážek a výhrůžek smrtí. Spoluhráči se za něj ale postavili a podobné chování odsoudili.

Švéd Jimmy Durmaz fauluje Timo Wernera z Německa
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Markus Gilliar

Durmaz fauloval Tima Wernera a daroval tím Německu přímý kop, z něhož Toni Kroos zařídil obhájcům titulu vítězství, zatímco Švédsku zkomplikoval boj o postup ze skupiny. Někteří fanoušci to neunesli a zlost si vybíjeli na sociálních sítích právě na adresu Durmaze. Uráželi jeho původ i rodinu.

"Není to ale nic, co by mě znepokojovalo. Budu dál hrdě reprezentovat svou zemi," řekl devětadvacetiletý útočník Toulouse, který se narodil ve švédském městě Örebro syrským migrantům z Turecka.

Údajně obdržel na 3000 vzkazů včetně hrubých rasistických komentářů i výhružek smrtí.

Svého spoluhráče se zastávali ostatní švédští reprezentanti. "Byla to prostě smůla. Je naprosto idiotské pro něco takového vyjadřovat někomu nenávist," řekl útočník John Guidetti. "Lidé rádi někoho obviňují, ale my vyhráváme jako tým a prohráváme jako tým," přidal Albin Ekdal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy