Buly - debata expertů

Mönchengladbach si poradil s Herthou a je v čele neúplné tabulky

Hráči Borussie Mönchengladbach porazili v předehrávce 3. kola 1:0 Herthu Berlín a dostali se do čela neúplné tabulky německé ligy. Jediný gól zápasu vstřelil z pokutového kopu Alexandre Pléa.

Radost fotbalistů Mönchengladbachu
zdroj: ČTK/DPA/Federico Gambarini

Francouzský útočník proměnil penaltu za ruku Maximiliana Mittelstädta ve 34. minutě. Druhou šanci zahrávat pokutový kop dostali domácí v 70. minutě po další ruce Filipa Uremoviče, exekutor Jonas Hofmann ale na rozdíl od Pléy gólmana Olivera Christensena nepřekonal.

Uremovič viděl za svůj prohřešek druhou žlutou kartu. Borussia sice přečíslení ke zvýšení skóre nevyužila, druhou výhru v sezoně si ale pohlídala a se sedmi body je v čele tabulky.

Hertha, jež v květnu uhájila bundesligovou příslušnost až v baráži, je s jedním bodem patnáctá. Bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida se v jejím dresu na hřiště nedostal.