Liverpool nezaváhal v Leicesteru a živí naděje na Ligu mistrů, "Foxes" flirtují se sestupem

Sedmý skalp soupeře v řadě zapsali ve 36. kole anglické nejvyšší soutěže fotbalisté Liverpoolu a nadále se drží ve hře o postup do Champions League. V Leicesteru vyhráli 3:0 zásluhou dvou branek Curtise Jonese a jednoho zásahu Trenta Alexandera-Arnolda. Mohamed Salah se blýskl třemi asistencemi. Pátí "Reds" ztrácí bod na čtvrtý Manchester United i třetí Newcastle, ale odehráli o zápas více. "Foxes" jsou předposlední s dvoubodovou ztrátou na sedmnáctý Everton.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu v Leicesteru
zdroj: REUTERS

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mají po katastrofální první polovině ročníku skvělou aktuální formu, což na King Power Stadium potvrdili.

Od začátku dominovali, ale gól dali až po půlhodině – ve 33. minutě se po Salahově centru dostal ke střele Jones a otevřel skóre. O tři minuty později navíc našel Egypťan opět dvaadvacetiletého záložníka, který pohotovou ranou z otočky zvýšil náskok.

Jednoznačné vítězství hostů pak zpečetil v 71. minutě po Salahově krátké rozehrávce přímého kopu Trent Alexander-Arnold. Leicester je i proto ve velmi komplikované pozici, v předposledním 37. kole ho navíc čeká zápas na stadionu třetího Newcastlu.

Anglická fotbalová liga – 36. kolo:

Leeds – Newcastle 2:2 (7. Ayling, 79. Kristensen - 31. a 69. obě z pen. Wilson), Aston Villa – Tottenham 2:1 (8. Ramsey, 72. Douglas Luiz - 90. Kane z pen.), Chelsea – Nottingham 2:2 (51. a 58. Sterling - 13. a 62. Awoniyi), Crystal Palace – Bournemouth 2:0 (39. a 58. Eze), Manchester United – Wolverhampton 2:0 (32. Martial, 90.+4 Garnacho), Southampton – Fulham 0:2 (48. Carlos Vinícius, 72. Mitrovič), Brentford – West Ham United 2:0 (20. Mbeumo, 43. Wissa), Everton – Manchester City 0:3 (37. a 51. Gündogan, 39. Haaland), Arsenal – Brighton 0:3 (51. Enciso, 86. Undav, 90.+6 Estupiňán), Leicester – Liverpool 0:3 (33. a 36. Jones, 71. Alexander-Arnold).