Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Branky, body, vteřiny

SESTŘIHY: Slavia nezvládla penaltový rozstřel na Austrii, v Evropském poháru končí i Slovácko

Fotbalistky Slavie v odvetném utkání 2. předkola Evropského poháru prohrály na půdě Austrie Vídeň 1:2 po prodloužení a v penaltovém rozstřelu podlehly domácím 3:5. S pohárovou Evropou se rozloučilo také Slovácko po prohře 0:1 s Frankfurtem. Český fotbal tak má ve hře už jen Spartu. Její utkání s Ferencvárosem sledujte ve čtvrtek od 13:50 na ČT sport a ČT sport Plus.

Martina Šurnovská
zdroj: ČTK

Slávistky vstoupily do utkání nešťastně, Polcarová si po centru soupeřek srazila míč do vlastní sítě. Pražanky pak byly aktivnější, ale měly problém se zakončením. Čtvrt hodiny před koncem řádné hrací doby inkasovaly druhý gól a byly na pokraji vyřazení. V závěru stejně jako v prvním utkání skórovala Cvrčková a poslala odvetu do prodloužení.

V něm Austria trefila břevno a duel dospěl až do penaltového rozstřelu. Zatímco domácí hráčky byly pětkrát úspěšné, Veselá ve čtvrté sérii netrefila branku.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Sestřih utkání Slavia Praha – Austria Vídeň

Austria Vídeň - Slavia Praha 2:1 po prodl. (2:1, 1:0), pen. 5:3

Branky: 6. vlastní Polcarová, 76. Schiechtlová - 87. Cvrčková. Penalty proměnily: Strodeová, Weilharterová, Wenningerová, Sisicová, Ukaová - Bartovičová, Dubcová, Divišová. Neproměnila: Veselá. První zápas 1:2, postoupila Austria.

Sestava Slavie: Votíková - Polcarová, Bendová (86. Košíková), Bartovičová - Veselá, Krejčiříková (106. Stanovičová), Dubcová, Morávková - Šurnovská (68. Törslövová), Cvrčková (91. Divišová), Kroupová (78. Žufánková). Trenér: Vágner.

Slovácko se v odvetě prezentovalo spolehlivou obranou, zkušeného soupeře však v jeho cestě za postupem výrazněji neohrozilo. Jedinou branku vstřelila v nastaveném čase prvního poločasu Ilestedtová. Po přestávce si německý celek výsledek pohlídal.

Evropský pohár je od této sezony novinkou ve fotbalovém kalendáři, hlavní fázi soutěže odehraje 16 mužstev vyřazovacím způsobem. Ženské týmy dosud hrály pouze Ligu mistryň, do které letos žádný český celek nepostoupil. Slavia prohrála ve finále 2. předkola kvalifikace s Valerengou 0:4 a Sparta podlehla ve stejné fázi AS Řím 1:5.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Sestřih a ohlasy utkání Slovácko – Eintracht Frankfurt

1. FC Slovácko – Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

Branka: 45.+1 Ilestedtová. První zápas 0:4, postoupil Frankfurt.

Sestava Slovácka: Zelenková – Krejčová (69. Vojtková), Bláhová, Jelínková, Ohlídalová – Jonesová, Gouvinová, Bartošová – Střížová (81. Bučková), Thibodauxová (81. Hrúziková), Jančářová (59. Jonášová). Trenérka: Daněčková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články