Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - Bayer 04 Leverkusen

Scénář jako u Manchesteru nenastal. Trabzonspor si poháry rok nezahraje

Doufali, že budou s odvoláním úspěšní podobně jako Manchester City před necelými třemi týdny. Ale opak se stal pravdou. Fotbalisté Trabzonsporu si v následující sezoně o Ligu mistrů nezahrají. Sportovní arbitrážní soud (CAS) potvrdil verdikt Evropské fotbalové unie (UEFA), která tureckého vicemistra a vítěze domácího poháru z evropských pohárů na rok vyloučila.

Fotbalisté Trabzonsporu
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Seskimphoto

Důvodem vyloučení Trabzonsporu je porušení finančního fair play. Klub byl v podmínce a UEFA jej v červnu potrestala ročním zákazem startu. Trabzonspor podle ní nesplnil závazek z roku 2016 a ve finančním roce 2019 jeho výdaje převýšily příjmy. Místo Trabzonsporu se tak ve 2. předkole Ligy mistrů představí Besiktas Istanbul, jenž v uplynulé sezoně turecké ligy skončil třetí.

UEFA zavedla pravidla finančního fair play kvůli výraznému nárůstu počtu zadlužených klubů. Složitý soubor regulí, jejichž základem je, aby kluby neměly výrazně větší výdaje než příjmy, také omezuje možnost bohatých majitelů investovat do klubu vlastní peníze.

Kvůli vážnému porušení pravidel finanční fair play byl letos v únoru na dva roky vyloučen z evropských pohárů Manchester City. Anglický velkoklub ale následně u CAS uspěl s odvoláním a Liga mistrů ho tak nemine ani v příštím ročníku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy