Paralympijský magazín

Třetí trofej z třetí země. Novák získal s Trabzonsporem Turecký pohár, finále nedohrál

Z třetího vavřínu v kariéře se raduje Filip Novák. Reprezentační obránce si s Trabzonsporem podmanil Turecký pohár po vítězství 2:0 nad Alanyasporem. Kvůli zranění však utkání nedohrál, v 78. minutě musel nuceně střídat. Zisk domácího poháru oslavil třicetiletý bek i s Jabloncem, s Midtjyllandem vyhrál dánskou ligu.

Filip Novák (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Trabzonsporu gól
zdroj: ABACA

Trabzonspor si tak spravil chuť po nepovedeném ligovém závěru, v němž mu titul vyfoukl Basaksehir. Ve finále v Istanbulu otevřel skóre po 25 minutách Abdülkadir Ömür, v dlouhém nastavení přidal pojistku nejlepší ligový střelec Alexander Sörloth.

Triumf v domácím poháru si Trabzonspor připsal poprvé po deseti letech, celkově podeváté. Pro přerovského rodáka Nováka, kterému vypršela smlouva, to může být tečka za dvouapůlročním angažmá v Turecku.