Plzeň se s Youth League rozloučila remízou s Barcelonou, skóroval Deml

Tečku za účinkováním v Youth League udělali fotbalisté Plzně do 19 let. V závěrečném utkání skupinové fáze remizovali s Barcelonou 1:1. V šesti zápasech získali pět bodů, přesto ve skupině skončila poslední. Po výhře 2:0 nad Interem Milán se před Viktorii dostal Bayern Mnichov.

Utkání Plzeň - Barcelona v Youth League
zdroj: twitter.com/FC Viktoria Plzeň

Už před utkáním s jistým vítězem skupiny bylo jasné, že Plzeň na rozdíl od katalánského celku do vyřazovací fáze nepostoupí.

Hosté šli v Přešticích do vedení už v 5. minutě. Rodrigues se postavil k přímému kopu a pomocí odrazu od břevna poslal "Barcu" do vedení. Západočeši srovnali za šest minut. Dabani v pokutovém území našel Demla, který se zblízka nemýlil.

Barcelona se v závěru snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale ani jednu ze tří velkých šancí nevyužila. Ve skupině nicméně udržela neporazitelnost a teprve podruhé nezvítězila.

České maximum v Youth League nadále drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.