Následuje
SP Česko

Manchester City vydělal v LM více než 80 milionů eur, za sebou nechal i Real

Nyon (Švýcarsko) – Kdepak vítěz Real Madrid. V minulém ročníku Ligy mistrů si navzdory vyřazení v semifinále vydělali nejvíc fotbalisté Manchesteru City. V současnosti vedoucí klub Premier League v uplynulé sezoně získal 83,8 milionu eur (2,26 miliardy korun). Nejméně naopak dostalo Maccabi Tel Aviv, které inkasovalo 16,7 milionu eur (451 milionů korun).

Slavící fotbalisté Manchesteru City
zdroj: Reuters autor: Carl Recine

Manchester City profitoval z lukrativních televizních práv na Ligu mistrů pro Británii. Real Madrid si s patnáctimilionovým bonusem za triumf přišel na 80 milionů eur.

Celkem UEFA rozdělila mezi účastníky minulého ročníku Ligy mistrů 1,345 miliardy eur. Největším "skokanem" co do rozdílu mezi výsledky na hřišti a odměnou byl Juventus, jenž sice vypadl už v osmifinále, ale i díky 53 milionům za podíl z televizních práv byl třetím nejbohatším klubem s částkou 76,2 milionu eur.

V minulé sezoně si čtyři anglické kluby rozdělily z televizních práv více než 150 milionů eur, tři italské 112 milionů eur, zatímco pět španělských celků se podělilo "pouze" o 90 milionů.

Kluby dostávají od UEFA za samotnou účast v základní skupině elitní soutěže 12 milionů eur. Za vítězství v zápase inkasují 1,5 milionu, za remízu 500 000 eur. Odměny se postupně zvyšují při postupu do vyřazující fáze až na 15 milionů eur pro celkového vítěze.

Zveřejněné odměny jsou první z tříletého cyklu vycházejícího z aktuálních sponzorských a televizních smluv. UEFA předpokládá, že v dalším období za roky 2018-2021 se příjmy zvýší o 30 procent.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy