ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Koubek čaroval v Parku Princů, proti PSG vychytal desátou nulu v sezoně

Pravděpodobně nejcennější čisté konto v kariéře zaznamenal v předposledním kole francouzské ligy Tomáš Koubek. Na stadionu mistrovského Paris St. Germain přispěl výraznou měrou k vítězství Rennes 2:0. PSG doma našlo přemožitele poprvé po 41 ligových zápasech, naposledy v Parku princů zvítězilo Monako stejným výsledkem v březnu 2016. Rennes je po senzačním triumfu krok od postupu do základní skupiny Evropské ligy.

Brankář Tomáš Koubek (uprostřed) v utkání proti PSG
zdroj: Panoramic autor: Anthony BIBARD

Právě Monako udolalo gólem z penalty v nastavení St. Etienne 1:0 a poskočilo na druhé místo o dva body před Lyon, který prohrál 2:3 ve Štrasburku. Olympique přitom ještě v 88. minutě hájil vedení.

Po prvním poločase skončil duel mezi PSG a Rennes bez branek i díky Koubkovi, jenž se vytáhl proti Nkunkuově střele. V desáté minutě jej také zachránilo břevno při Di Maríově ráně. Krátce po přestávce šli hosté do vedení, když Bourigeuad proměnil penaltu, a dvacet minut před koncem Rennes definitivně rozhodlo zásluhou Hunoua. V závěru Koubek dvakrát reflexivně zasáhl proti pokusům Pastoreho, podesáté v ligové sezoně udržel nulu a jeho zaměstnavatel vyhrál třetí utkání po sobě. Zůstal proto na pátém místě zajišťujícím účast v základní skupině Evropské ligy.

Francouzská fotbalová liga - 37. kolo:

Amiens - Mety 2:0 (21. Manzala z pen., 86. vlastní Selimovic), Angers - Nantes 0:2 (50. Lima, 61. Coulibaly), Bordeaux - Toulouse 4:2 (38. a 49. Braithwaite, 73. Lerager, 78. Malcom - 29. Sylla, 90.+1 Diop), Lille - Dijon 2:1 (18. a 45.+1 Mothiba - 11. Kwon Čchang-hun), Monako - St. Etienne 1:0 (90.+1 Fabinho z pen.), Montpellier - Troyes 1:1 (58. Cozza - 31. Azamoum), Nice - Caen 4:1 (2. a 10. z pen. Balotelli, 36. Saint-Maximin, 72. Seri - 76. Kouakou), Paris St. Germain - Rennes 0:2 (52. Bourigeaud z pen., 71. Hunou), Štrasburk - Lyon 3:2 (22. Bahoken, 89. Da Costa, 90.+4 Liénard - 50. Fekir z pen., 73. Aouar).