Golf Time

Katar v gólově bohatém duelu zdolal Írán a bude ve finále obhajovat asijský titul

Míří k vysněné obhajobě. Fotbalisté Kataru porazili v semifinále domácího mistrovství Asie 3:2 Írán, na turnaji vyhráli i šesté utkání a v sobotním finále obhájci zlata vyzvou Jordánsko. To si již v úterý poradilo s Koreou 2:0.

Katarský fotbalista Almoez Ali slaví gól proti Íránu
zdroj: Reuters autor: Molly Darlington

Íránu se povedl vstup do zápasu a už po čtyřech minutách vedl zásluhou Azmúna. Po necelé čtvrthodině srovnal Abdulsallam a v závěru úvodního dějství dokonal obrat Afíf. Po změně stran za Írán srovnal z penalty Džahánbachš.

Rozhodnutí přinesl v 82. minutě Alí. Íránu nepomohlo k vyrovnání ani více než čtvrthodinové nastavení, které však dohrával bez vyloučeného Chalílzadého.

Mistrovství Asie ve fotbale v Kataru - semifinále:

Katar - Írán 3:2 (2:1)

Branky: 17. Abdulsallam, 43. Afíf, 82. Alí - 4. Azmún, 51. Džahánbachš z pen. ČK: 90.+2 Chalílzadé (Írán).