Následuje
Panorama

Kaká má za sebou lékařskou prohlídku a je blíž Realu

Recife (Brazílie) - Nejlepší fotbalista světa roku 2007 Kaká se opět přiblížil k přestupu z AC Milán do Realu Madrid. Vedení brazilské reprezentace oznámilo, že sedmadvacetiletý záložník se dnes na srazu národního týmu podrobil na žádost španělského klubu lékařské prohlídce. Kaká absolvoval obligátní vyšetření na klinice v Recife, kde Brazílie ve středu hraje zápas kvalifikace mistrovství světa s Paraguayí. "Vedení brazilského týmu vyhovělo žádosti hráče a Realu Madrid a umožnilo mu podstoupit prohlídku. Na testy Kaká doprovodil lékař reprezentačního týmu Jose Ruiz Runco," citovala prohlášení brazilského svazu.

"Bílý balet" se s AC Milán podle rozhlasové stanice Cadena Ser už minulý týden dohodl na přestupní částce 65 milionů eur (asi 1,74 miliardy korun), což by z Kaká učinilo druhého nejdražšího fotbalistu historie fotbalu po Zinédinu Zidanovi. Hráč má v Realu podepsat smlouvu na pět let s příjmem devět milionů eur (asi 247,5 milionu korun) ročně.

Do Milána by naopak mohl zamířit bosenský útočník Edin Džeko z Wolfsburgu. Bývalý hráč Teplic pomohl v uplynulé sezoně německému klubu k titulu a s 26 góly byl druhým nejlepším střelcem bundesligy. Podle Sky Italia je blízko přestupu do AC, který za něj údajně nabízí 17 milionů eur (asi 465 milionů korun).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy