Golfista roku

Kadeřábek přispěl k výhře Hoffenheimu. Prohře Brém nezabránil ani Pavlenka

Fotbalisté Hoffenheimu zvítězili v 26. kole německé bundesligy 2:1 na hřišti Werderu Brémy, na jejich vítězný gól přihrál Pavel Kadeřábek. Za domácí odchytal celé utkání český reprezentant Jiří Pavlenka.

Hosté se dvakrát prosadili hlavou po centrovaných míčích. Nejprve v 50. minutě otevřel skóre Kramarič a o dvě minuty později se po centru bývalého českého reprezentanta Kadeřábka prosadil Baumgartner. Za domácí už pouze snížil Pieper. V nastavení byl Werder dvakrát blízko gólu, ale na vyrovnání nedosáhl –⁠ nejprve Philipp trefil tyč a poté mohli domácí za ruku kopat penaltu, jež ale byla odvolána kvůli předcházejícímu ofsajdu.

Brémy počtvrté v řadě nezvítězily a jsou jedenácté. Hoffenheim po sérii sedmi ligových porážek vyhrál podruhé za sebou a na 15. místě má na barážovou 16. příčku náskok tří bodů.

Porýnské derby mezi Kolínem nad Rýnem a Borusií Mönchengladbach skončilo bezbrankovou remízou.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 0:0, Brémy - Hoffenheim 1:2 (76. Pieper - 50. Kramarič, 52. Baumgartner), Lipsko – Mohuč 0:3 (9. Ingvartsen, 57. Ajorque, 67. Kohr), Freiburg – Hertha Berlín 1:1 (52. Grifo - 77. Ngankam), Wolfsburg – Augsburg 2:2 (85. Waldschmidt, 90.+6 Nmecha - 2. vlastní Arnold, 32. Berisha), Schalke – Leverkusen 0:3 (50. Frimpong, 61. Wirtz, 90.+2 Azmún), Union Berlín – Stuttgart 3:0 (51. Becker, 65. Behrens, 68. vlastní Haraguči), Bayern Mnichov - Dortmund 4:2 (18. a 23. Müller, 13. vlastní Kobel, 51. Coman - 72. Can z pen., 90. Malen).