Juventus zdolal Fiorentinu 2:0 a upevnil si vedení, Neapol remizovala

Řím - Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín zdolali ve 24. kole italské ligy na domácím hřišti Fiorentinu 2:0 a upevnili si tak vedení v tabulce na šest bodů před druhou Neapolí. Ta však má večerní zápas s Laziem Řím k dobru.

Radost hráčů Juventusu
zdroj: EPA autor: Sergey Dolzenko

Obhájce titulu poslal do vedení ve 20. minutě Mirko Vučinič, když přesnou střelou z dvaceti metrů nedal gólmanovi Vivianovi šanci. Chvíli před přestávkou pak přidal druhý gól "Staré dámy" Matri.

Oba střelci zaznamenali šestou ligovou trefu v sezoně. Juventus tak bodoval popáté v řadě a s 55 body dál vede tabulku. Fiorentina zůstává šestá, na pohárové příčky ztrácí jeden bod.

Hráli také protivníci Plzně v Evropské lize - fotbalisté Neapole v generálce na čtvrteční zápas remizovali ve šlágru 24. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím 1:1.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Juventus Turín - Fiorentina 2:0 (20. Vučinič, 41. Matri), Lazio Řím - Neapol 1:1 (11. Floccari - 87. Campagnaro).