58. Rally Šumava Klatovy

Jihlava musela v poháru s divizním soupeřem otáčet, postup ale vybojovala

Jihlava – Vedli, prohrávali, ale nakonec fotbalisté Jihlavy přeci jenom mohli slavit. Na postup do třetího kola MOL Cupu přes divizní Starou Říši se však Vysočina pořádně nadřela a o výhře 3:2 rozohdl až gól Nerada z 83. minuty. Do další fáze poháru se Jihlavští dostali jako první prvoligový tým a jejich příštím soupeřem bude Znojmo.

Ilustrační foto

Vysočina, které se v lize zatím příliš nedaří, sice vedla po gólu kapitána Vaculíka, který předtím ještě trefil tyč, jenže pak se s divizním celkem trápila. Přispěla k tomu i chyba brankáře Rakovana, jenž se nechal zaskočit přímým kopem z velkého úhlu v podání Tichánka.

Navíc krátce po změně stran poslal Starou Říši do vedení Pokorný. Jihlavu ale zachránil v 60. minutě střídající Fulnek, který po závaru ve vápně srovnal. Sedm minut před koncem pak Vaculík centrem připravil rozhodující trefu pro Nerada.

Stará Říše - Vysočina Jihlava 2:3 (1:1)

Branky: 41. Tichánek, 49. Pokorný - 22. Vaculík, 60. Fulnek, 83. Nerad. Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Antoníček.

Sestava Jihlavy: Rakovan - Kukol, Klusák (53. Fulnek), Kryštůfek, Štěpánek (62. Marek) - Šulek, Demeter, Nerad, Vaculík - Dvořák, Mešanovič. Trenér: Klusáček.