Následuje
BasketManie

Český i slovenský pohár mají stejného partnera. Bude "federální" Superpohár?

Praha - Novým generálním partnerem fotbalového Poháru FAČR se stala ropná a plynárenská společnost MOL. Soutěž se tak bude nově jmenovat MOL Cup. Smlouva je podepsaná na tři roky s dvouletou opcí. Jelikož stejná společnost sponzoruje i pohár na Slovensku, nyní probíhají jednání o tom, že by od příští sezony mohl vzniknout Československý Superpohár, ve kterém se utkají vítězové pohárových soutěží z obou zemí.

Pohár FAČR má nového generálního partnera
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Chtěli bychom, aby vítězové spolu hráli o Superpohár, navázali bychom tak na historii. Nyní je to ve fázi vyjednávání, ale věřím, že se na to příznivci mohou v dohledné době těšit," řekl předseda FAČR Miroslav Pelta. "Chtěli bychom to odstartovat už od příští sezony," dodal.

MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. Na Slovensku funguje pod značkou Slovnaft, v Česku provozuje také síť čerpacích stanic. Členem představenstva je Oszkár Világi, který je zároveň majitelem fotbalového klubu v Dunajské Stredě. "Jelikož má pan Világi k fotbalu podobný vztah jako já a angažuje se v klubu, tak bylo jednání jednodušší," řekl Pelta.

Věří, že příchodem nového partnera se zvýší prestiž soutěže. "Pohár je nejsnazší cesta do Evropy a mužstva si to uvědomují. V okolních zemích je to chlouba a já bych chtěl, aby i u nás tomu tak bylo. Nový partner je jen začátek, budou následovat další kroky. Chceme zvýšit hodnotu poháru stejně, jako je tomu u ligy," dodal Pelta.

Podle marketingové společnosti STES vyjde uspořádání jednoho ročníku poháru na zhruba 10 milionů korun.

Český pohár získal nového generálního partnera
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy