FIS MČR Horní Mísečky

Jednadvacítce to střílí, dala Rakušanům opět tři góly

Další výhru vybojovala fotbalová reprezentace do 21 let během přípravy v Rakousku. Svěřenci Vítězslava Lavičky po čtvrtečním triumfu 3:0 zvítězili v neděli v Kuchlu nad tamním výběrem 3:2, skórovali Jan Kuchta, Lukáš Sadílek a Ondřej Bačo.

Vítězslav Lavička
zdroj: ČTK/DPA autor: Jan Woitas

Český tým ve výrazně pozměněné sestavě oproti čtvrtku nezvládl začátek a už ve třetí minutě inkasoval od Grbice. Za půl hodiny odpověděl Kuchta, který navázal na svůj čtvrteční gól. Na konci první půle Rakušanům vrátil vedení Ljubicic.

Hostům se mnohem víc povedl druhý poločas. V 54. minutě vyrovnal záložník Sadílek premiérovou brankou za jednadvacítku. Šest minut nato dokonal obrat stoper Bačo další hlavičkou.

Nejbližší utkání kvalifikace mistrovství Evropy, v níž mají oba soupeři už jen teoretické šance na postup, čeká Lavičkův výběr až v září v San Marinu.

Rakousko - Česko 2:3 (2:1)

Branky: 3. Grbic, 45. Ljubicic - 33. Kuchta, 54. Sadílek, 60. Bačo.

Česko: Vorel - Wiesner (90. Sáček), Bačo, Chaluš (46. Lischka), Granečný (46. Helešic) - Sadílek, Bezpalec - Macek (83. Surzyn), Trubač (59. Pulkrab), Vaníček (59. Hašek) - Kuchta. Trenér: Lavička.