Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Hřebík: S prací trenérů ve Spartě absolutně souhlasím

Praha - Když Jaroslav Hřebík nahradil na pozici generálního sportovního manažera Sparty Jozefa Chovance, vedl letenský tým ligu s šestibodovým náskokem. Od té doby Pražané nasbírali jen 11 z 21 možných bodů a po nedělní prohře s Příbramí přepustili první místo v tabulce Liberci. Hřebík přesto věří, že nastoupená cesta je správná. I v případě, že by letenští ztratili po dobře rozehrané sezoně titul, by tak ve funkci prý podržel prvního trenéra Martina Haška, s jehož prací a metodami absolutně souhlasí. Prozradil to v rozhovoru pro deník MF Dnes. 

Jaroslav Hřebík
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Naším cílem je, aby si fanoušci mohli říct: Sparta může konkurovat evropským mužstvům, byť ne úplně nejlepším. Díky mému působení a díky tomu, jací lidé ve Spartě pracují, jsem přesvědčený, že se to podaří," věří sobě i svým spolupracovníkům Hřebík.

Výkony ani výsledky týmu pod Hřebíkovým vedením však zatím nenasvědčují tomu, že by se Sparta měla v blízké budoucnosti stát mužstvem evropské úrovně. O koncepčnosti práce trenérského týmu lze také s úspěchem pochybovat. V základní sestavě se od jara protočila více jak dvacítka hráčů, nepravidelně se mění rozestavení mužstva. Největší avizovaná zimní posila Mario Holek podává velmi podprůměrné výkony na svém postu defenzivního záložníka, nemluvě o zápasu na Slavii, kde nastoupil na pozici pravého beka.

Hřebík však, alespoň ve vyjádření pro média, stojí za trenéry Martinem Haškem a Václavem Jílkem. "Nemusíte tomu věřit, ale já se nesnažím moc vstupovat do tréninkového procesu. Řekl jsem, že když nebudu s trenéry souhlasit, budu se je snažit ovlivnit. Dodneška jsem s nimi souhlasil absolutně," tvrdí sparťanský generální sportovní manažer.

V médiích se ovšem objevují spekulace, že pozice Martina Haška není nejsilnější a v případě neúspěchu by ho mohl nahradit na pozici prvního trenéra dosavadní druhý trenér Václav Jílek, kterého si Hřebík přivedl z Olomouce. Hřebík sice Haška hájí, vedení Sparty ale může mít jiný názor. "Jednoznačně se za něj postavím. Ledaže by pak zasáhla ještě nejvyšší ruka nade mnou," nevyloučil případný konec Haška na lavičce týmu Hřebík.

Koho ovšem neváhal sparťanský manažer veřejně zkritizovat, je útočník Leonard Kweuke. "Kweuke si myslí, že hraje velmi dobře. I kvůli fanouškům, kteří vyvolávají jeho jméno. Ale musí si uvědomit, že žádná velká hvězda není. Kolik dal gólů? Osm. Lepší jsou hned tři hráči Liberce, proto mu říkám: Musíš přidat Leo," vzkazuje Hřebík nejlepšímu střelci Sparty.

Zdroj
ČT sport, deník Sport, MfD

Hlavní zprávy