Následuje
IAAF Diamond League 2019 Londýn

Hoenessovi kvůli daňovým podvodům hrozí vězení. V březnu půjde k soudu

Mnichov – Prezidenta německého velkoklubu Bayernu Mnichov Uliho Hoenessa čeká soud kvůli daňové kauze, která odstartovala na jaře tohoto roku. Rozhodl o tom dnes zemský soud v bavorské metropoli, který potvrdil, že se bude obžalobou z daňových podvodů zabývat. Termín prvního slyšení stanovil na 10. března 2014.

Uli Hoeness
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Musím říct, že jsem to čekal. Ať se mi to líbí, nebo ne," řekl Uli Hoeness po rozhodnutí soudu. 

Fotbalové legendě by mohlo hrozit až deset let vězení. Podle informací agentury SID ale budou žalobci usilovat o dvouletou podmínku a peněžitý trest vzhledem k tomu, že Hoenessův prohřešek je u velké části ze 3,2 milionu eur, o které prý německé úřady připravil, promlčen. Podmínka přichází do úvahy u částek do milionu eur.

Jednašedesátiletý někdejší útočník se koncem dubna sám udal kvůli daňovým únikům, které se týkaly jeho nepřiznaného účtu ve švýcarské bance. Několikaměsíční vyšetřování vyvrcholilo 30. července vznesením obžaloby z daňového podvodu, bližší podrobnosti ale zástupci státního žalobce odmítli s ohledem na německé daňové zákony zveřejnit.

Hoeness je legendou Bayernu, který v úterý čeká zápas Ligy mistrů v Plzni. V dresu bavorského velkoklubu strávil téměř celou hráčskou kariéru a připsal si ve 239 zápasech 86 gólů. Klubu pomohl třikrát vyhrát bundesligu i Pohár mistrů evropských zemí. S národním týmem získal zlato na ME 1972 i světový titul o dva roky později. Ve vedení Bayernu působí od roku 1982 a od roku 2009 je prezidentem. Jeho nabízenou rezignaci dozorčí rada Bayernu v květnu nepřijala.

Hoeness obžalovaný z daňového podvodu půjde v březnu před soud
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy