Hertha mohutně finišuje a blíží se záchraně, Schalke zlomil Ngankam

Veledůležité tři body zapsali v dohrávce 31. bundesligového kola fotbalisté Herthy. Na stadionu posledního Schalke sice brzy prohrávali, ale nakonec zvítězili 2:1 a sérii bez nalezení přemožitele prodloužili na sedm utkání. Berlínský tým, v jehož dresu odehrál 58 minut český reprezentant Vladimír Darida, se proto posunul na 13. místo a udělal důležitý krok k udržení v nejvyšší soutěži.

Jessic Ngankam (vpravo) z Herthy se raduje z gólu
zdroj: REUTERS

Do vedení se však dostalo v 6. minutě už jistě sestupující Schalke. Amín Harít převzal na hranici pokutového území přihrávku od Seada Kolašinace, prohnal se kolem Daridy a svou druhou brankou v sezoně otevřel skóre.

Hertha vyrovnala v 19. minutě, kdy se hlavou po standardní situaci prosadil stoper Dedryck Boyata. Obrat hostů dovršil ve druhém poločase střídající útočník Jessic Ngankam.

Dvě kola před koncem má proto tradiční klub z německé metropole na šestnáctý Bielefeld tříbodový náskok. Schalke prohrálo sedmý z posledních osmi zápasů a s pouhými třinácti body uzavírá tabulku.