Guardiolův dirigent De Bruyne po sezoně končí v Manchesteru City
Belgický záložník Kevin de Bruyne po sezoně odejde z Manchesteru City, se kterým šestkrát získal anglický titul a vyhrál i Ligu mistrů. Třiatřicetiletému fotbalistovi v létě skončí smlouva. "Ať už se nám to líbí, nebo ne, tak přišel čas se rozloučit," uvedl.

"Není snadné tohle psát, ale všichni fotbalisté vědí, že ten den jednou přijde. Takže je to tady," uvedl dirigent hry City. "Manchester je náš domov a navždy zůstane v našich srdcích," dodal De Bruyne.
Do City přišel v srpnu 2015 z Wolfsburgu, předtím působil v Genku, Chelsea a Brémách. S manchesterským celkem, který vedl i jako kapitán, získal v sezoně 2022/2023 treble za triumf v Premier League, Anglickém poháru a Lize mistrů.
Anglickou ligu De Bruyne s ovládl s Manchesterem City také v letech 2018, 2019, 2021, 2022 a loni. V Lize mistrů si s týmem zahrál finále už v roce 2021.
Celkem za manchesterský celek, který vede Pep Guardiola, bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2018 odehrál 413 soutěžních zápasů a dal 106 gólů.