Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Fotbalistky podlehly Dánsku a na ME se nekvalifikují

Vejle (Dánsko) - České fotbalistky definitivně ztratily naději na účast na evropském šampionátu v roce 2013. Ve svém předposledním utkání v kvalifikační skupině prohrály na hřišti vysoce favorizovaného Dánska 0:1 a v tabulce už nemohou skončit lépe než na nepostupové třetí příčce.

České fotbalistky
zdroj: ČT24

Češky přišly o reálnou šanci na druhé místo, které by znamenalo účast v baráži, už v sobotu domácí porážkou 2:3 od Rakušanek. Trenér Vladimír Hruška proto dnes ve Vejle zamíchal se sestavou a hned na čtyřech místech pozměnil základní jedenáctku.

Český celek přesto držel s nejlepším týmem skupiny, který zatím ani jednou neinkasoval, až do 55. minuty bezbrankový stav. Až pak hostující obrana povolila a Nadimová vstřelila jediný gól utkání. Češky uzavřou kvalifikaci v září v Arménii.

Dánsko - Česká republika 1:0 (0:0)Branka: 55. Nadimová. Rozhodčí: Spinelliová - Ciniová, Carovigniaová (všichni It.). Bez karet.

Sestava ČR: Vršatová - Bartoňová (85. Lacinová), Sedláčková, Pincová, Vyštejnová - Cahynová, Odehnalová, Pivoňková, Bertholdová - Ringelová (75. Kožárová), Voňková (90. Chlastáková). Trenér: Hruška.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy