Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Fotbalista Vydra se upsal Udine na pět let

Udine (Itálie) / Praha - Fotbalový útočník Matěj Vydra přestoupil z Ostravy do Udine. V italském klubu dnes osmnáctiletý talent podepsal pětiletou smlouvu. Uvedl to hráčův manažer Ondřej Chovanec. Ostrava podle zákulisních informací obdrží za přestup v několika splátkách sumu pohybující se kolem 100 milionů korun, což z Vydry dělá jednoho z nejdražších českých hráčů vůbec.

Vydrova raketově nastartovaná kariéra tak získala další rozměr. Teprve letos v lednu nadějný forvard opustil druholigovou Jihlavu a zamířil na premiérovou ligovou štaci do Ostravy. Tam se ale blýskl čtyřmi góly a po pouhých 14 odehraných zápasech se po dalším půlroce může těšit na premiérové zahraniční angažmá. "Strašně se sem těším. Chci dokázat, že na velký fotbal mám," uvedl Vydra.

Jeho cena na fotbalovém trhu během posledních měsíců výrazně vzrostla. Už když přicházel do Ostravy, Baník za něj do Jihlavy poslal asi 25 milionů korun, nyní ale Severomoravané svůj klenot zhodnotili čtyřnásobně. Asi na deset procent z přestupové sumy se prý může těšit i Jihlava, kde Vydra od svých deseti let po přesunu z rodné Chotěboře hrál.

Matěj Vydra:

"Je to všechno strašně rychlé, sám jsem z toho překvapený. V jihlavském áčku jsem byl rok, v Ostravě půl a už jdu do Itálie. Ale kdybych se toho bál, nemělo by cenu sem chodit."  

Vydra už ve čtvrtek prošel zdravotními testy, čímž padla poslední překážka při kompletování transferu. "Byly neuvěřitelně důkladné, trvaly snad šest hodin," líčil Chovanec. "Nikdy jsem nic podobného nezažil. Ale asi mě chtěli pořádně proklepnout," poznamenal Vydra s úsměvem.

Vydra v Udine naváže na výraznou českou stopu, kterou zde zanechalo několik jeho předchůdců. Fanoušci si oblíbili hlavně beka Marka Jankulovského, který zde strávil tři roky. Po něm černobílý dres klubu oblékali i Tomáš Sivok s Tomášem Zápotočným, současným kmenovým hráčem je i brankář Zdeněk Zlámal. Ten však letošní sezonu strávil v druholigovém španělském Cádizu. "Ale s nikým z nich jsem můj přestup neprobíral. Dal jsem na radu svých blízkých. I mně samotnému Udine připadá jako dobrá volba. Nadchl mě stadion, i město je krásné," řekl Vydra.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy