Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Sparta rozehraje skupinu Evropské ligy doma s Limassolem, Slavia v Ženevě

Skupinová fáze Evropské ligy je rozlosována. Sparta do ní vstoupí ve čtvrtek 21. září utkáním s Arisem Limassol, druhý z českých účastníků v soutěži Slavia se představí v Ženevě proti Servette. Plzeň začne hlavní fázi Konferenční ligy domácím duelem s Ballkani.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy českých týmů na los základních skupin evropských pohárů

Slavia se představí ve skupině G a nejatraktivnější utkání s finalistou minulého ročníku AS Řím ji čekají v polovině hracího programu. Ve třetím kole 26. října nastoupí v italské metropoli a o dva týdny později přivítá favorizovaný tým trenéra Josého Mourinha v Edenu. Slavný portugalský kouč ale ani v jednom vzájemném duelu nebude na lavičce Římanů, neboť si bude odpykávat čtyřzápasový disciplinární trest od UEFA za chování v květnovém finále. 

Spartu po úvodním souboji s Arisem čeká ve druhém kole měření sil v Seville s Betisem. Následně odehraje dvojzápas s Glasgow Rangers, s nimiž se utkala i předloni. Tehdejší trenér soupeře Steven Gerrard po souboji v Praze kritizoval bučení sparťanských dětí na záložníka tmavé pleti Glena Kamaru, který byl vyloučen. Na Letné kvůli disciplinárnímu trestu za rasismus části fanoušků v utkání s Monakem chyběli dospělí fanoušci, výjimkou byl doprovod téměř 11 tisíc dětí. UEFA v chování během střetnutí s Rangers rasismus neshledala.

Pražští rivalové ani jednou nebudou hrát ve stejný čas a doma se vždy představí jen jeden z nich. Do jarní vyřazovací fáze pohárů postoupí tři ze čtyř týmů ve skupinách – první dva budou pokračovat v Evropské lize, třetí přejde do nižší soutěže Konferenční ligy.

Plzeň odstartuje EKL s Ballkani

V ní se v hlavní fázi představí z českých klubů jen Plzeň. Viktoria rozehraje skupinu C domácím zápasem s Ballkani, o dva týdny později ji čeká nejdelší výjezd do kazašské Astany. Ve třetím a čtvrtém kole Západočeši v dvojzápase změří síly s papírově nejtěžším soupeřem Dinamem Záhřeb. Do vyřazovací fáze projdou první dva celky.

Program Sparty a Slavie ve skupinách Evropské ligy:

21. září:
18:45 Servette Ženeva – Slavia Praha
21:00 Sparta Praha – Aris Limassol

5. října:
18:45 Betis Sevilla – Sparta Praha
21:00 Slavia Praha – Šeriff Tiraspol

26. října:
18:45 Sparta Praha – Glasgow Rangers
21:00 AS Řím – Slavia Praha

9. listopadu:
18:45 Slavia Praha – AS Řím
21:00 Glasgow Rangers – Sparta Praha

30. listopadu:
18:45 Sparta Praha – Betis Sevilla
21:00 Šeriff Tiraspol – Slavia Praha

14. prosince:
18:45 Slavia Praha – Servette Ženeva
21:00 Aris Limassol – Sparta Praha

Program Plzně ve skupině Evropské konferenční ligy:

21. září:
21:00 Plzeň - Ballkani

5. října:
16:30 Astana - Plzeň

26. října:
21:00 Dinamo Záhřeb - Plzeň

9. listopadu:
18:45 Plzeň - Dinamo Záhřeb

30. listopadu:
18:45 Ballkani - Plzeň

14. prosince:
21:00 Plzeň - Astana

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články